Duyuru PAYLAŞIM YAPAN TÜM ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE (ÖNEMLİ)

Melodi16

⭐TEKNİK ADMİN⭐
Yönetici
ADMİN
Değerli Nisan Forum üyeleri. Hepimiz emeğe saygı gösterilmesi gerektiğinin bilincindeyiz. Emek verip paylaştığımız, gerek temalar, gerek resimler olsun kopyalanıp ya da imza silinip başkaları tarafından sahiplenilerek paylaşmasını hiç birimiz istemeyiz. Ancak ne yazık ki burda emek harcanılarak hazırlanan resimlerin alınıp başka sitelerde paylaşıldığına tanık olduk. Nasılki bunu istemiyorsak bizler de kesinlikle başka forumlardan kopyalanan hiç bir malzemenin paylaşılmasını istemiyoruz.
BAŞKA FORUMLARDAN ALINAN RESİMLER TEKNİK ADMİNLER TARAFINDAN SİLİNECEKTİR. TÜM ÜYELERİMİZİN BİLGİSİNE

Bilgilendirme için teşekkürler Melodi16

yani resinm cok nette ne gerek yeni calısmalar yapmak dah a iyi :)

xsmyx (309)İşe saygı duymanın da çok önemli olduğunu düşünüyorum,xtsklrx (778) Melodi

melodiii ben baska sitelerden hiç bir zaman resim almadim
1 zaten geçen leyla yazmiştı sinirden kan beynime fırladı pinterest den aliyorum he seyi onun için kisilere direk diyin üstü kaplı konusmayın bence

Melodi; Pinterestten alınan telif olmayan resimler ANONİM, herkes alıp farklı efektlerle degişik arkaplan ve butonlarla kullandıgında sıkıntı yok umarım sonucta aynı resmı bırbaskası kullanmıssa benim kullanmamda bır problem olmaz sanırım...saygılar..

Arkadaşlar lütfen dediklerimi yanlış anlayıp üzerinize alınmayın. Anlatmak istediğim resimlerin çalışmalarda kullanılmaması değil. Elbette burda paylaşılanlar kullanılacak . Çalışmalarda kullanılsın diye paylaşılıyor zaten. Gerek temalarda gerek indexte gerek se e- kartlarda. Biz de pinterestten alıp onlar üzerinde çalışıp png ye çeviriyoruz. Anlatmak istediğim burdan shopta çalışılıp efektler verilip emek harcanarak png ye çevrilmiş resimlerin kopyalanıp birebir başka yerde paylaşılması, hatta resimin url adresini bile değiştirmeden. Görsel olarak anlatayım.
JYJfKen.jpg

resmin orjinal hali bu

JYJ3jIf.jpg

Bu resim bizim paylaştığımız png adresi

JYJ3NLl.jpg

Bu da bir forum sitesinde paylaşılan bizden birebir kopyalanan resmin adresi. Bu sadece 1 resmin örneği ki bunlardan bir çok var. Hatta hepsi diyebilirim.
Şimdi şöyle bir şey yapalım. En üstte paylaştığım resim orjinalini herkes shopta png yapmaya çalışsın. Mutlaka hepimizinki farklı olacaktır. Asla birebir aynı çalışma çıkmayacaktır. Ancak paylaşılanı kopyalarsanız aynı sonucu elde edebiliriz ki bu da bizim emeğimiz sayılmaz. Lütfen yazdıklarımı yanlış yorumlamayın. Sözüm pinterestten ya da başka sitelerden alınan resimlerin temalarımızda e kartlarımızda indexlerde kullananlara değil. Burda paylaşılanları bu tür çalışmalarımızda da kullanacağız elbette. Kullanılsın diye paylaşılıyor. Sözüm burdan kopyalayıp, kendi emeği gibi başka yerde aynısını paylaşanlara.

Melodi; Pinterestten alınan telif olmayan resimler ANONİM, herkes alıp farklı efektlerle degişik arkaplan ve butonlarla kullandıgında sıkıntı yok umarım sonucta aynı resmı bırbaskası kullanmıssa benim kullanmamda bır problem olmaz sanırım...saygılar..
Konuyu o kadar yanlış anlamışsınız ki valla şaşırdım açıklama yapmak istedim. Konu telif hakkı değil, hazırlanmış konuları buradan kopyalayarak kendi sitelerine ekleyen biri var. Baş harfi K...ÇE diye eski üyemiz. Tabi ki resimler ANONIM. O resimler png ve efekt verilerek temalarda kullanısın diye bir hazırlık yapılıyor. Bu hazırlanan resimler bir başkası tarafından sitemizden kopyalanarak ben yaptım diyerek sergilemesinden dolayı bu konu açıldı.
Telif hakkına gelince siteye eklenen hiç bir temada telif hakkı yok. Bu da istedikleri gibi radyo temasını butonlarına ayırarak yeni tema yapabilecekleri anlamına gelmez. Nasıl resimlere sahip çıkıyorsak o şekilde temalarında parçalanmasına müsade etmeyiz mücadelemizi veririz..

melodimmm görsel anlatin için tşk

''shopta çalışılıp efektler verilip emek harcanarak png ye çevrilmiş resimlerin kopyalanıp birebir başka yerde paylaşılması,''
Tek cümleyle özetlenecek olursa en güzel şekilde açıklamışsın Melodi.
Zaten bizi en çok rahatsız eden de emek hırsızlığıdır.

Değerli Nisan Forum üyeleri. Hepimiz emeğe saygı gösterilmesi gerektiğinin bilincindeyiz. Emek verip paylaştığımız, gerek temalar, gerek resimler olsun kopyalanıp ya da imza silinip başkaları tarafından sahiplenilerek paylaşmasını hiç birimiz istemeyiz. Ancak ne yazık ki burda emek harcanılarak hazırlanan resimlerin alınıp başka sitelerde paylaşıldığına tanık olduk. Nasılki bunu istemiyorsak bizler de kesinlikle başka forumlardan kopyalanan hiç bir malzemenin paylaşılmasını istemiyoruz.
BAŞKA FORUMLARDAN ALINAN RESİMLER TEKNİK ADMİNLER TARAFINDAN SİLİNECEKTİR. TÜM ÜYELERİMİZİN BİLGİSİNE
bu saygısızlıktır bu emeye
bence silmek deyil üyeyi sitenden cikarin
benim kendi adıma fikrim
sonsuz saygıler emeyi gecen herkese xbravoox (781)xbravox (780)xtsklrx (778)

Çok Güzel Anlatmışsın Şükranım Tşkkrr Bilgi İÇin ...

Üst Alt