Dua "Ey Aişe ! Bu gece bu 4 şeyi yapmadan yatma " Buyurmuş

F@ROZ

⭐Teknik Admin⭐
Yönetici
ADMİN
Web sitesi
www.youtube.com
Peygamberimiz Hz.Aişe Validemize Kadir Gecesi için…"Ey Aişe ! Bu gece bu 4 şeyi yapmadan yatma " Buyurmuş

Efendimiz (s.a.v) kadir gecesinde neler yapılacağını,zaman zaman ümmetine ve özelilkle müminlerin anneleri olan hanımlarına söylemiştir.Hz.Aişe Validemiz şöyle analtıyor:“Allah Resülü(s.a.v) bir akşam odama girdi.Ben ise yatağımı serdim,yuymaya hazırlanıyordum.Şöyle buyurdular;-Ey Aişe! Bu gece şu dört ameli işlemeden uyuma:1-Kur’an-ı Kerim’i bir kere olsun hatmet.2-Peygamberleri,kıyamet gününde kendien şefaatçi kıl.3-Bütün müslimanlarını rızasını al.4-Hac ve ümre yapmadan yatma.Allah Resulü(s.a.v) bunları söyledi ve hemen namaza durdu.ben de kalkıp yatağın içine oturdum.Resülullah (s.a.v)namazı bitirinceye kadar bekledim.Nihayet Allah Resulü(a.s)Namazını bitirip selam verince sordum.-Ya Resûlüllah! Anam babam sana fed aolsun,bana dört şeyi yapmadan uyumamı emrettiniz.Ama ben bu kadar ameli bu kısa zamanda nasıl yapabilirim? Bir çare göstermediniz.Bunun üzerine Allâh’ın Resûlü(a.s) tebessüm ederek şöyle buyurdularr.-Ey Aişe! Dedikleri yapman o kadar güç değil. Çaresi şudur.1-3 Kez ihlas süres okursna kur’an-ı Kerimi bir defa hatmeşmiş sevabı alırsın.2-Bana ve diğer peygamber kardeşlerime salat ve selam okursan bizler kıyamet günğ sana şefaafçı oluruz.3-Müm’min Kardeşlerinin Allah’ın affına mazhar olmaları için istiğfar okursan,onların hepsinin rızasını kazanırsın.4-Bu duayı okursan hace ve ümre yapmış gibi sevab kazanırsın “ Sübhânellâhi vel hamdü lillâhi ve lâ ilahe illellâhü vallâhü ekber,ve lâ havle ve lâ kuvvete illa billahil aliyyil azim.”Allah cümlemize bu dört amelei yapmayı nasp etsin..AMİN

Paylaşım için teşekkürler..

Emeğine sağlık Faroz...Teşekkürler..

Üst Alt