Dua Zorluklar Karşısında Okunacak Dualar

DEN!Z

EMEKLİ ADMİN
Nisan Forum
Zorluklar Karşısında Okunacak Dualar

rrrrossf.jpg

Bir Şeyde Zorlandığında Edilen Dua

اللهم لا سهل إلا ما جعلته سهلاً فإنك تجعل الحزن إذا شئت سهلاً

Okunuşu: Allhümme la sehle illa mâ ceaeltehu sehlen fe inneke tec'al- ül hazene ize şi'te sehlen

Anlamı: Allah’ım! Kolaylık ancak senin kolay kıldığın şeydedir.Sen istersen tepeleri düzler,zorlukları kolaylaştırırsın.

Güçsüz Düşenin Okuyacağı Dua

Kabise bin muharik (r.a) isimli sahabi bir gün Peygamber Efendimiz'e (s.a.v) gelerek ''ya Rasülallah yaşım ilerledi,bazı şeyleri yapamaz hale geldim,aciz ve güçsüz düştüm,bana faydalı olacak bir tavsiyede bulunun.'' dedi. Rasül-i Ekrem Efendimiz (s.a.v) şöyle cevap verdi:

''Akşam namazından sonra ,Dünya hayatın için,şu duayı 3 kere okumaya devam et.çünkü ona devam edenler felç,baras (deri hastalığı)ve cüzzam gibi (insanı güçsüz düşüren tüm) hastalıklardan,elem ve kederden emin olurlar:

سُبْحاَنَ ا للهِ وَبِحَمْدِهِ سُبْحاَنَ ا للهِ ا لْعَظِيمِ لاَ حَوْلَ وَ لَا قُوَّة اِلاّ بِلاّهِ لْ عَلِيِّ لْعَظيِمِ
OKUNUŞU:Sübhanallahi ve bi hamdihi,sübhanallahi'l-azım,lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhi'l-azım.

ANLAMI:''Allah-ı hamd ile tesbih ederim,yüce Allah'ı tesbih ederim.güç ve kuvvedt ancak Allah'ın yardımıyladır ki, O ,çok yüce ve büyüktür''

Emeklerin için çok teşekkür ederim...

Emeğine sağlık Denizim paylaşım için teşekkürler

Emeğinize sağlık.

Emeğinize sağlık.

Üst Alt