DEN!Z

EMEKLİ ADMİN
Nisan Forum
YILANIN AŞKI

ALLAH Resulü ALLAH'ın emri üzerine Mekkeli müşriklerin zulmünden dolayı hz. EbuBekir ile birlikte Hicret'e başlamıştır.
Ve yolda Sevr mağarasına sığınmışlar.
Hz.Muhammed(s.a.v.) sevr mağrasında Hz.EbuBekirle dinlenmeye çekilmiş.Hz.Muhammedin uykusu gelmiş.'Sen uyu ya resulallah'demiş Hz.EbuBekir.Hz.EbuBekir Peygamberimizi yılanlardan korumak için hemen sarığı ile mağaradaki delikleri kapatmış;yetmeyince ellerini ayaklarını kullanmış .O an bir yılan Hz.EbuBekir'in ayağını ısırmış.
o an acıdan gözünden yaş gelmiş ve Hz.Muhammed'in gözüne damlamış.Uykusundan uyanmış Resulallah.''Ne oldu ya EbuBekir''demiş.'Birşey yok ya rasulallah.''Ne oldu ya EbuBekir''.Birşey yok ya rasulallah.demiş ve acıya dayanamayıp bayılmış Hz.EbuBekir.Delikten başı gözüken yılana seslenmiş rasulallah.''Hz.EbuBekir benim arkadaşımdır.sen nasıl onu ısırırsın demiş rasulallah.yılan''senin geleceğini Hz.İsa dan duydum,bana'Ahmet adında bir peygamber gelecek ,sevr mağrasında konaklayacak'dedi.Ben senin adına aşık oldum ya rasulallah,demiş yılan.600 yıldır bu mağarada bekliyorum.senin o mübarek yüzünü görmemi Hz.EbuBekir'in ayağı engel oluyordu ya rasulallah demiş, yılan.Hz.Muhammed yılanı affetmiş.Hz.EbuBekirin ayağına elini sürmüş ve ayağı iyileşmiş.

GDM0YQNsZPb6JkE-7sOSm6PMCp8.png
GDM0YQNsZPb6JkE-7sOSm6PMCp8.png

Emeğine sağlık paylaşım için teşekkürler...

Emeğinize sağlık ...

Üst Alt