Dua Miraç gecesi dilek ve hacetler için okunacak makbul dualar

F@ROZ

⭐Teknik Admin⭐
Yönetici
ADMİN
Web sitesi
www.youtube.com
Miraç gecesi dilek ve hacetler için okunacak makbul dualar

ruldgrztawy.jpg

Miraç kandili gecesi okunacak makbul dular..Namaz kılabilen kıldıktan sonra kılamayanlar bu duaları dünya ve ahiretleri için hayırlı dilekleri için okuyabililer.En önemlisi istiğfar okuyalım.

Seyyidül istiğfar.“Allahumme ente Rabbi la ilahe illa ente halekteni ve ena abduke ve ena ala ahdike ve vadike mestatatu , euzu bike min şerri ma sana’tu , ebu’u leke binimetike aleyye ve ebu’u bizenbi feğfir li feinnehu la yeğfiruz’zunube illa ente”

(Yâ Allah! Sen benim Rabbimsin. Senden başka ilâh yoktur. Beni sen yarattın ve ben senin kulunum. Ve ben îman ve ubûdiyyetimde gücüm yettiği kadar senin ahd ü misâkın üzereyim. Yâ Rabbi! Yaptıklarımın şerrinden sana sığınırım: Ve senin bana ihsan etdiğin nimetleri ikrar ve i’tirâf ederim. Kendi kusur ve günâhlarımı da ikrar ve i’tirâf ederim. Yâ Rabb! Sen beni afv ü mağfiret eyle. Zîra senden başkası günâhları afv ü mağfiret edemez) Ettehıyatü duası; Kelime-i şahadet..okunabildiği kadar. “Lâ ilâhe illellahü vahdehüla şeriyke leh,lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve alâ külli şey’in kadiyr”..(10) veya(100) defa okunur. “Allâhümme inni es’elüke bi mekâıdil ızzı min arşike ve münteher rahmeti min kitabike vesmikel a’zami ve cdddikel a’lâ ve kelimâtiket tâmmât.” tekli sayılar ile 1-3-7-21 yada 41 defa okunur.

Paylaşıma emeğine teşekkür ederim.

GÜNCELLENDİ

Emeklerinize saglık güzel paylaşımınıza cok tesekkürler

Emeğine sağlık Faroz..Teşekkürler..

Üst Alt