Keçi Koyun Ve Kısrak Aslanla Ortak Masalı

ƬuaƝa

EMEKLİ ADMİN
Nisan Forum
Keçi Koyun Ve Kısrak Aslanla Ortak Masalı

En güzel çocuk masalları, en çok aranan çocuk masalları, çocuk masalları oku, çocuk hikayeleri, seçme masallar, çocuk masallarından seçmeler, çocuklar için en güzel masallar, hüzünlü çocuk masalları, anlamlı çocuk masalları, çocuk masallarından seçmeler, en çok okunan çocuk masalları

8188_html_m71b82d90.jpg

Evvel zaman içinde bir gün, kısrak, keçi ve kızkardeşleri koyun bir aslanla birlik olmuşlar.
Aslan bayağı yamanmış ha, çevrenin derebeyiymiş sanki. Kazançta da, kayıpta da, ortağız deyip anlaşmışlar. Yola koyulmuşlar.
Ertesi gün bir geyik düşmüş nasılsa keçinin kurduğu ağlara.Hemen ortaklarına haber salmış keçi. Toplanmışlar bir araya. Sonra aslan koca pençesini vurup geyiği ayırmış dört parçaya. Ama kendi parçası bayağı büyükmüş, tam aslan payı.
- Bu parça benim demiş, biliyorsunuz neden:Buna karşı bir diyeceğiniz olamaz sanırım. Benim adım aslanda ondan. Yasaya göre ikinci parçada benim hakkım, dileyen kitapta yerini bulur.En güçlü kimse, en haklı odur unutmayın. Üçüncü parçaya gelince en değerli ortağın olacak: Ee ben değilim de kim o değerli ortak ?Dördüncü parçaya gelince, öyle boş boş etrafa bakmayın, benim tabi var mı başka cevabı olan bakayım.
Aslan bütün avı kendisi yemiş, bizimkiler, sessiz sessiz beklemiş.

Emeklerin için çok teşekkür ederim...

Üst Alt