Kalbimi Kıramazsın! Resimli Şiirler Duygusal şiirler, aşk şiirleri, ayrılık şiirleri

*t£b£ssüm*

EMEKLİ ADMİN
Nisan Forum

Özlem! Ne kadar ağır bir kelime! Bazen bir vurgunun, bazen bir düşün, bazen sadece yaşanmışlığın ama hep hüznün rengiyle

dolmuş, her söylendiğinde kalbi sarsan bir hissin adı, özlem…

Yüzün geliyor bazen aklıma, sonra yaşadıklarımız, kendime çarpıp duruyorum akşam saatlerinde. Özlüyorum, yüzünü, gülüşünü,

sesini, hatta uyumanı! Ardından karakterin geliyor aklıma, yaptıkların, sözlerin, kalleşliğin, bütün güzel duygularım bir anda

siliniyor.

Seni affedeli çok zaman oldu ama affetmek, kırılmış bir yüreğin kendi kendine tamir olmasını sağlamıyor. Hiçbir zaman

bilemeyeceksin seni affettiğimi çünkü eminim öğrenirsen, barışmak için her yolu denersin. Çok değiştiğini söylersin mesela, artık

eskisi gibi olmayacağını ve en sevdiklerinin üstüne yeminler edersin. Kanarsam, bir müddet iyi davranır ama mutlaka sonunda

aslına rücu edersin.

Aklıma Cemal Safi’nin o muhteşem şiiri geldi. Tüm duygularımı en güzel şekliyle anlatan bu şiirin üzerine, ekleyecek başka sözüm

yok. O yüzden ben susuyorum, ustam anlatıyor:

Sen benim gözümde bir rivayettin,

İlk değil alçağı yüksek görüşüm

Sanma ki sen bana ihanet ettin

O senin, aslına rücu edişin.

Gün olur kediye düldül derim ben

Gün olur baykuşa bülbül derim ben

Tedirgin etse de gerçek ötüşün

O senin aslına rücu edişin.

Caymadım cüceyi yüce görmekten

Caymadım cahile cüret vermekten

Gözümden düşse de hal ve gidişin

O senin aslına rücu edişin.

İlk defa vurmadım başımı taşa

Yanıla yakıla geldim bu yaşa

Sanma ki sen beni aldattın haşa,

Çoktandır başladı bende bitişin

O senin aslına rücu edişin…..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Kalbimi Kıramazsın! Resimli ŞiirlerDuygusal şiirler, aşk şiirleri, ayrılık şiirleri, anlamlı sözler, engüzel duygusal şiirler, duygu yüklü şiirler, ağlatan şiirler, hüzünlü şiirler, harika şiirler, sıla şiirleri, hasret şiirleri, resimli şi

emeginize saglık paylasim icin tesekkürler

konu güncellendi

Üst Alt