Dua Kadir gecesi günahların affı ve her türlü dilek için okunacak tesbihler

F@ROZ

⭐Teknik Admin⭐
Yönetici
ADMİN
Web sitesi
www.youtube.com
Kadir gecesi günahların affı ve her türlü dilek için okunacak tesbihler

KADİR GECESİ ÇEKİLMESİ GEREKEN TESBİHLER“Allâhümme inneke afüvvün kerîmün tühibbül-afve fa’fü annî”(Allah’ım sen affedicisin, affı seversin, beni affeyle.)Müminlerin annesi Hz.Aişe (r.a.) şöyle diyor :-Dedim ki: Ya Resullullah, Kadir Gecesi’ni bilirsem onda ne şekilde dua edeyim? Şöyle buyurdu:– Allahümme inneke afüvvün kerîmün tuhibbül afve fa’fü anni. (Allah’ım sen affedicisin, affı seversin, beni affeyle.)Bu mübarek gecede dua sünnettir. O icabet vakitlerinden birisidir. Süfyan-ı Sevrî demiştir ki, o gece dua etmek, namaz kılmaktan daha sevaptır. Kur’ân okuyup da dua ederse güzel olur.İbnü Hacer Heytemî Tuhfetü’l-Muhtâc’da der ki:“Kadir gecesini görene, saklaması sünnettir. Onun kemâliyle faziletine ancak Allah Teâlâ’nın bildirdiği kimseler nail olur.”“Sübhanallahi Velhamdülillahi Vela İlahe İllahu Vallahu Ekber Vela Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyil Azim.” ( 100 Kere)Sen bütün eksik ve kusurlardan münezzehsin. Bütün hamdü senalar sanadır.Laihahe İllahül Hakimül Kerimü Sübhane Rabbis Semavati Sebği Ve Rabbi Arşil Azim. (3 Kere )Hz. Peygamber (S.A.V.) buyurdu: “Her kim bu duayı üç defa okursan sanki Kadir Gecesini idrak etmiş gibi sevaba nail olurLâ İlâhe İllallâhKim sadakatla aşk ile Kadir gecesinde bu mübarek kelimeyi 3 defa söylerse birincisinde Allah Tealanın mağfiretine nail olur. İkincisinde cehennemden kurtulur, üçüncüsünde cenneti kazanmış olur. (Et-tuhfetül marziyye)

Paylaşım için teşekkürler..

Emeğine sağlık Faroz...Teşekkürler..

Üst Alt