Nisan Foruma Hoşgeldiniz... Sitemize "Yerli ve Yabancı" herhangi bir siteden resim, video veya orada bulunan bir konuyu kopyalayarak sitemize taşımak kesinlikle yasaktır. Kopyalanarak alınan konu veya resimler sitemize eklendiği takdirde site adminleri tarafından konular silinecektir.

Anlamlı Ve Güzel Sözler

*SıLaGüL*

Well-Known Member
Nisan Forum Üyesi
  • Her Canlının Ölümü Tadacağını,Ama Sadece Bazılarının Hayatı Tadacağını Öğrendim.Ben Dostlarımı Ne Kalbimle Ne de Aklımla Severim.Olur ya Kalp Durur Akıl Unutur Ben Dostlarımı Ruhumla Severim.O ne durur,ne de unutur...
  • Demir gibi cahili, altın gibi bilginden daha kıymetli yapan şey, ahlâktır.
  • Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
  • Ne gönlümün derdini sor bana, Ne sararan yüzümü sor bana, Ne içimin ateşini sor bana, Gel gözünle gör, gel artık.
  • Ey sevgili.. Biz seninle bir salkımın iki aşık üzümüyken, başka şişelerde şarap olmuşuz, başka hayallerde harap olmuşuz...
  • Söküklerini dik sözlerinin, dilini kalbine yanaştır; dilinle söylediğini kalbinlede söyle. Kalbinden geçmeyeni diline değdirme.
  • Bitkinin Güzelliği,Tohumun İyiliğinden.. İnsanın Güzelliği İse Kalbinden Gelir.
  • Gönlünü yıkayıp arıtmamışsan, habire abdest alıp durmaktan fayda bekleme.
  • Yalnızlık, adam olmayanın vereceği sevgiden, saygıdan yeğdir.
  • Akılsız, yüzü güzele ; Akıllı, gönlü güzele tâlip olur . Zaman yüz güzelliğini tüketir ama gönül güzelliğini artırır.
  • Eğer Rabbim seni bana yazmışsa, Benden kaçışın yok..! Lakin kader seni benden almışsa, Ağlamaya lüzum yok...
  • Herkes dışını süslerken, sen içini,kalbini süsle. Herkes başkasının ayıbını araştırırken,sen kendi ayıplarınla meşgul ol!

Moderatör tarafında düzenlendi:
Emekler ve paylaşım için teşekkürler.

Üst Alt