Dua Üç Aylarda Her Gün “Kelime-i Tevhid”

DEN!Z

EMEKLİ ADMİN
Nisan Forum
Üç Aylarda Her Gün “Kelime-i Tevhid”

duaresimfmjgc.jpg

★★ ÜÇ AY Her Gün KELİME-İ TEVHÎD OKUYORUZ ★★
★★★
1100 Defa : Lâ ilâhe illallah ★★★
(Aralarda Muhammedur Rasûlullah)
★★★ 100 Defa : Muhammedur Rasûlullah ★★★
(Aralarda Şefaat Senden Ya Rasûlullah )
Tesbihe devam edilir.
Bu hal üzere üç ayların sonunda 90 bin kelime-i tevhid çekilecektir.
★★★ KELİME-İ TEVHİD ★★★
Tevhid Hatmi bir kişiyle de, çok kişiyle de yapılabilecek olan bir hatimdir. Tevhid hatmi; 70.000 (Yetmiş bin) adet Kelime-i Tevhid’in okunmasıdır.
Evvela neye okunuyorsa niyet eder. Bir, Fatiha Suresi ve üç ihlâs suresi okur ruhaniyete hediye eder. Sonra açıktan istiaze ( “FA’LEM ENNEHU LA İLAHE İLALLAH”) ve Besmele’yi (EÛZU BİLLAHİ MİNEŞ-ŞEYTÂNİRRACÎM. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHÎM.)çeker ve başlar.. (İstiaze genel olarak sığınma duası olarakta geçiyor)
Bu ayetin manası: “Ben şanı yüce olan Allah’ım ki benden başka ibadet edilecek hiçbir Allah yoktur.”
Okunarak zikir başlar. Ele alınan tesbihin her bir tanesi için “LÂ İLÂHE İLLA’LLÂH” denir ve her tesbihi yüze tamamlandıktan sonra
“LÂ İLÂHE İLLA’LLÂH MUHAMMED-ÜR RASÛLÜLLAH” denir.
70.000 adet söylenmiş olur. Okuma bitiminde Aşr-ı Şerif ve Kur’an-ı Kerim’in hatim duası okunur.
KELİME-İ TEVHİD HATMİ FAZİLETİ
“Bir kimse, kendisi veya başkası için yetmiş bin adet kelime-i tevhîd (kelime-i tayyibe) okursa, günahları afv olur.”
(Hadîs-i Şerîf-Makâmât-ı Mazhariyye)
“Hatm-i tehlîl yapıp, sevabını ölülerin ruhlarına hediye etmek çok faydalıdır.”
İmam Rabbânî Ahmed Farukî
Mazhâr-ı Cân-ı Cânân Hazretleri, bir kadının kabri yanına oturmuştu. Kabre yüzünü dönüp, hatırına başka bir şey getirmeyip; yalnız onu düşündü.
“Bu mezarda Cehennem ateşi var. Kadının imanlı olmasından şüphe ediyorum. Ruhuna, hatm-i tehlîl sevabı bağışlayacağım. İmanı varsa, afv olur” buyurdu. Hatm-i tehlil’in sevabını bağışladıktan sonra; “Elhamdülillah imanı varmış, kelime-i tayyibe tesirini gösterip azabtan kurtuldu” buyurdu..

Emeğine sağlık Denizim paylaşım için teşekkürler...

Emeğinize sağlık. Paylaşım için teşekkürler...

Emeğinize sağlık .Teşekkürler..

Üst Alt