F@ROZ

⭐Teknik Admin⭐
Yönetici
ADMİN
Web sitesi
www.youtube.com
Yeni Alınan Elbiseyi Giymeden Önce Okunacak Dua

Peygamber Efendimiz (sallallâhu aleyhi ve sellem) yeni bir elbise giydiğinde şöyle dua eder:

اَللَّهُمَّ لَكَ الْحَمْدُ أَنْتَ كَسَوْتَنِيهِ أَسْأَلُكَ خَيْرَهُ وَخَيْرَ مَاصُنِــعَ لَهُ وَأَعُوذُ بِكَ مِنْ شَرِّهِ وَشَرِّ مَا صُنِــعَ لَهُ

اَلْحَمْدُ لِلهِ الَّذِي كَسَانِي مَآ أُوَارِي بِهِ عَوْرَتِي وَأَتَجَمَّلُ بِهِ فِي حَيَاتِي

اَلْحَمْدُ لِلهِ الَّذِي كَسَانِي هٰذَا وَرَزَقَنِيهِ مِنْ غَيْرِ حَوْلٍ مِنِّي وَلاَ قُوَّةٍ

Allahümme leke’l-hamdü ente kesevtenîhi, es’elüke hayrahü ve hayra mâ sunia lehü, ve eûzü bike min şerrihi ve şerri mâ sunia lehü

Allahım, hamd Sana mahsustur. Bunu bana Sen giydirdin. Bunun hayrını ve bunun yapılış gayesinin hayrını Senden dilerim. Bunun şerrinden ve bunun yapılış gayesinin şerrinden Sana sığınırım.

Kendisiyle avretimi örttüğüm ve hayatımda kendisiyle güzelleştiğim bu elbiseyi bana giydiren Allah’a hamd olsun.

Benden kaynaklanan hiçbir güç ve kuvvet olmaksızın bu elbiseyi bana giydiren ve onu bana rızık olarak veren Allah’a hamd olsun.

Kaynak: Ebu Dâvud, Libas 1; Tirmizi, Libâs 29, Tirmizi, Daavât 119; İbnu Mâce, Libâs 2.

Emeğine sağlık paylaşım için teşekkürler...

Emeğinize sağlık. Paylaşım için teşekkürler...

Emeğine sağlık. Teşekkürler..