Güzel Hikayeler Utanıyorum kızım

mehmet alii

THEME MAKER
Nisan Forum
BİR BARDAK SUYU VE AYRANI ÇOK GÖRDÜĞÜN İÇİN UTANIYORUM SENDEN.

Yorgun argın girdiği sokakta iyice göz gezdirmişti evlere yaşlı adam. Bitkin ve aç olduğu her halinden belli oluyordu. Alnındaki teri silip aklında karar kıldığı eve yaklaştı sonra.O an daha net hatırlamıştı doğru eve yöneldiğine kanaat getirdi.Ve avluya girip yürüdü sendeleyerek...

Tahta kapıya birkaç defa vurdu hızlıca. Íçeriden belli belirsiz ayak sesleri gelmiş, saniyeler sonra ise kapı açılmıştı.Kapıyı açan genç ve güzel kız paspal görünümlü ihtiyarı baştan aşağıya süzdükten sonra.Ne istediğini sordu. "Kızım çok açım.Senden bir kap yemek rica ediyorum. Ama öylesine susadım ki öncesinde bir bardak ayran ve su verirmisin hararetim bir hayli fazla?" cevabını alan kız tırnaklarına sürdüğü ojenin kuruması için üflerken adamın söyledikelerini "terbiyesizlik"olarak nitelendirmişti içten içe...

Ne hakla kendisinden yemek istiyordu. Sanki yemeği verecekmiş gibi onun öncesinde de bir bardak ayran ve su istiyordu.Adamı azarlayıp,"Hadi başka kapıya" derken bir an bile içi burkulmamış halinede acımamıştı.Yaşlı adam birkaç adım atıp gerisin geri dönmüştü sonra birşeyleri anımsamış gibi."Başka bir kardeşin varmı senin kızım?"diye sorduğunda ise,"Hayır amca tek kızıyım bu evin.Oldumu şimdi? Hadi iyi günler sana" diye karşılık vermişti sinirle.Yaşlı adam onca azara rağmen bir cümle daha kurmaya zorlamıştı kendini. "Bu evde bir kız çocuğu küçük yaşta böbrek ameliyatı olmuştu. Sadece şimdiki durumunu merak etmiştim. Ama görüyorumki bu soruyu cevaplamaya dahi tahammülün yok.Yazık hemde çok yazık kızım.İyi günler sana" deyip uzaklaşmıştı kapıdan...

Genç kız o anlarda eski günlere dalıp gitmiş ve böbrek rahatsızlığını,zor geçen sancılı ameliyat sürecini hatırlamıştı.Bağırışlara gelen babası ise ne olduğunu sorduğunda yaşlı adamla aralarında geçen konuşmayı anlattı genç kız. Babası heyecanla yaşlı adamı tarif etmesini istedi kızından. Aklındaki kişi olduğunu anlamıştı.Pişmanlıkla baktı ve şöyle dedi sonrasında..."En zor anımızda hiçbir karşılık beklemeden senin hayatını kurtaran ve sana böbreğini veren adama bir bardak ayran ve su yu çok görecek bir evlat yetiştirdiğim için o kadar utanıyorum ki kızım"

Emeğinize sağlık paylaşım için teşekkürler...

Emeğinize sağlık, paylaşım için teşekkür ederiz..

OKUYANLARDAN ALLAH RAZI OLSUN

Emeğinize sağlık paylaşım için teşekkürler.

Emeğinize sağlık ....

Üst Alt