Tuz Kadar..

*SıLaGüL*

Well-Known Member
Nisan Forum Üyesi

tuz.jpg

Eski zamanlardan birinde çok zengin bir kral varmış.Bu kralın 3 tanede kızı varmış.Birgün en büyük kızını yanına çağırmış : sen beni ne kadar çok seviyorsun? diye sormuş. Büyük kızıda:"dünyalar kadar babacığım" demis.Kral çok mutlu olmuş sonra ortanca kızını çağırmış onada aynı soruyu sormuş oda aynı şekilde cevap vermiş.Kral yine cok mutlu olmuş.En küçük kızını çağırmış onada aynı soruyu sormuş.Kızı "seni tuz kadar seviyorum babacığım" demiş.Kral çok sinirlenmiş ve kızını evlatlıktan reddetmiş attırmış krallığından.Gel zaman git zaman büyük kızıyla ortanca kızı evlenmiş gitmişler.Kralda yaşlanmış elden ayaktan düşer hale gelmiş.En sonunda krallığıda bitmiş, fakir bir şekilde kalmış ortada.Evlenen kızlarına gitmiş ikiside bakmak istememişler babalarına.Adam sokaklarda gezip dilenmeye başlamış.Bir gün biri kapıyı çalmış ve bır tabak sıcak yemek istemiş kız bu yaşlı adamı kırmayıp ona bir tabak yemek getirmiş.Adam bir lokma aldıktan sonra kızım biraz tuzsuz olmus tuz getirirmisin demiş.Kızda şöyle demiş :" bak gördün mü babacığım ben seni tuz kadar sevdiğimi söyleyince kızmıştın bana ama bı yemeği bile tuzsuz yiyemedin...al şimdi bu tuzu afiyetle ye..

Moderatör tarafında düzenlendi:
KONU GÜNCELLENDİ

Üst Alt