Duyuru Sorunlar Hakkında Bilgilendirme

F@ROZ

⭐Teknik Admin⭐
Yönetici
ADMİN
Web sitesi
www.youtube.com
black-blue_logo.png
Selam arkadaşlar...

Nisanboard sitesinde yaşanan bazı sorunlar oldu bildiğiniz gibi, bu sorun hakkında sizlere biraz bilgi vermek istiyorum. Aslında bu sorun sadece nisanboard sitesinde yaşanmadı. photoshopshow.com pngresim.com sitelerinde de yaşandı.
Sorunun başlıca nedeni HDD dolu olmasından kaynaklandı.

''HDD: Verilerimizi kalıcı olarak saklamak için kullanılan bir saklama birimidir.''

Nisanboard sitesinde kapasiteden çok fazla konu var. Ancak aşırı konu olması da normal çünkü bildiğiniz gibi eski bir siteyiz bu beklenen bir durumdu. Bu sorunu çözmek için Yeni server kiraladım.

''Server: Türkçe “Sunucu” olarak adlandırılan, web sitelerin, veritabanlarının ya da özel iş için kullanılan yazılımların barındırıldığı bilgisayar kasasıdır.''

HDD '' Hard Disk'' iki katına çıkardım ancak yeni yerimiz henüz hazırlık aşamasında olması nedeni ile siteleri dün akşam başka bir servera taşıdık yeni yerimiz hazır olana kadar. Bu
2-3 gün sonra gerçekleşecek. Yani yeni yerimize hafta sonuna kadar geçmeyi hedefliyoruz. Yeni yerimize geçiş esnasında yine sitemiz geçici olarak kapatılacak, buda 2-3 saat gibi. sonra siteye girişler biraz uzun sürüyo nedeni ise çerezlerden kaynaklanıyor. Başka tarayıcıları denersiniz.

Şimdi benim sizlerden isteğim yeni yerimizde konu açmaya devam ederken önce kaliteye önem verelim. Temalar aynı şekilde eklenmeye devam ancak resim eklerken 1 resim ekleyerek konu açmayalım, admin duyuruları bölümündeki uyarıları dikkate alalım lütfen.

saygılarımla
F@ROZ...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Üst Alt