Dua Sabah ve akşam bu duayı okuyanın dünya ve ahiret işlerine Allah Kâfi'dir

GÜL.*

Well-Known Member
Nisan Forum Üyesi
Sabah ve akşam bu duayı okuyanın dünya ve ahiret işlerine Allah Kâfi'dir

Rasulü Ekrem(s.a.v) buyuruyor;”Kim her gün sabah ve akşamları(bu duayı) okursa,Allah Teâlâ o kulunun dünyevi ve ührevi işlerini gidermekte ona Kâfidir.Dua:” Allâhümme ente rabbi lâ ilâhe illâ ente aleyke tevekkeltü ve ente rabbül arşil azıym.Ma şâellahü kâne ve mâ lem yeşe’lem yekün lâ havle ve lâ kuvvete illâ billahil aliyyil azıym.A’lemü ennellâhe alâ külli şey’in kadir.Ve ennellâhe kad ehâte bi külli şey’in ılmâ.Allâhümme inni eûzü bike min şerri nefsi ve min şerri külli dâbbetin ente âhızün bi nâsiyetihâ,inni rabbi alâ sırâtın müstekıym.”” Bir kimse Ebu’d-Derdâ(r.a)’a gelip:” Yâ Ebe’d Derda! Evin yandı.” dedi.Ebu’d-Dera:”benim evim yanmaz.Allah Teala bu kelimelerin okunduğu evi yakmaz,zira be Resulüllah’tan işittim:”Kim sabahleyin( bu duayı) okursa akşama kadar o kimsenin nefsine,ailesineve malına bir zarar dokunmaz.Akşsmslrı okursa,sabaha kadar o kimseye bir musibet dokunmaz.” Ben bu gün bu duyayı okudum,kalkın gidip bakalım eve.” dedi.Gdip gördüler ki,etrafındaki bütün evler yanmış,Ebu’d-Derda’nın evine hiçbir şey olmamış.”Kaynak : Resüllah’ın dilinden dualar( Arif pamuk)

Paylaşım için teşekkürler

Emeğe ve Paylaşıma Teşekkürler...

Güncellendi..

Üst Alt