Ruh eşim..sevgiliye mektuplar

ŞEBNEM

THEME MAKER
Tasarımcı
Ruh eşim..sevgiliye mektuplar

ae07c8bf5xune.gif

Seni taşımak istedim mısralarıma.
Sonra dedim ki bir mektup yazmalıyım ve öyle şeyler yazmalıyım ki sanki yanmda,yanıbaşımda değilde aramızda sanki kilometrelerce uzanan yollar,dağlar,tepeler varmışcasına gibi uzaklardaki sevgiliye yazılan bir mektup gibi olmalı dedim.Ağdalanmalı her kelime,her harften buram buram özlem düşmeli,seni ne kadar sevdiğimi,bir anlık yokluğunun bile yüreğimi ateşlere düşürdüğünü bilmeni,hissetmeni istedim.

Hayat garip oyunlar oynuyor insana.Bazen en ufak bir şeylere kırılabiliyoruz.Klişe bir laf gibi görünsede kişisel problemlerimiz olabiliyor ve bu bizlerin ruh halini değiştirebiliyor.Hele ki benim gibi her şeye kuşkuyla bakan paranoyaksan sıkca yaşanan bir durum olabiliyor.Sen her ne kadar beğenmesen de bu huyumu beni ben yapan en önemli özelliğimdi ve bu saplantılı kişiliğim seni bana getirdi.

Sen başıma en gelen en güzel şeylerden biriydin bu hayat denilen senaryoda.Yorgun yüreğim seninle hazandan çıkıp yeşil bir bahara boyandı.Sevmek,özveri gerektirir.Sabırla beslenir.Yürekte bir tohumdan filizlenip yeşerir.Sen se bir sarmaşık misali sardın ruh umu,şenlendirdin gönül evimi.Bilirsin beni bazen uçuk kaçık bir kadınım bazen se kasvetli hüzünlerimi bu neşenin arkasına saklarım.Hayatıma her insanı dahil etmem.Kimse bilmez gerçek beni oysa bir ben var benden içeri.Oysa sen istila ettin tüm şehirlerimi,yıktın tüm geçilmez dediğim bentleri. Günebakan çiçeğim oldun açtın tüm ihtişamınla.Alev alev yaktı, sardı sarmaladı sevda ateşin beni.Sen üzülme,ben varım ve hep var olacağım ömrüm yettikce dedin.Ve ölümüne dedik and içtik son nefesimize dek sürecek.
Hayatıma kattığın bir anlam var sevdiğim.Ve nasıl bir şeyse sana kızamıyorum,kırılamıyorum.Varlığın,onurlu duruşun,fedakarlığın,sabrın,özverin bana hep iyi ki varsın dedirtiyor.
İyi ki varsın.
İyi ki seni tanıdım.
İyi ki beni yüreğine eş seçtin.

Şu an F/D dinliyorum.Ve şarkımızı söylüyor.Kendimi arıyorken olmaktan korktuğum yerdeyim.Sendeyim...Kendime bir söz vermiştim :) Ara ara sana bu sevda mektupların dan yazacağım diye.Hani eskiden postacılar getirirdi ya.Gerçi bunu postacı getirmeyecek sabah baktığında mailinde bulacaksın.Ve içinden benim aşkımın yüreği coşmuş yine diyeceksin.Ve bana eşsiz güzellikte bir cevapta vereceksin.

O kadar güzel ki senin olduğunu bildiğim sabaha uyanmak.Yüreğinde,aklının bir yerlerinde bana dair bir sayfanın hep var olduğunu bilmek.İnsan ancak sevdiğini bilir,ne kadar sevildiğini bilemez derler.Ama ben sevdiğim kadar sevildiğimin bilincendiyim.Ve bunun kıvancı içinde sevinmekteyim.
Iyi ki varsın.
Canıma can katanım.Beni hayata bağlayanım.Mektubuma burada son verirken muhabbetle o güzel gözlerinden öperim.Benim sevgili ruh eşim.

İlknur Tavasav

KONU GÜNCELLENDİ...

Üst Alt