Nisan Foruma Hoşgeldiniz... Sitemize "Yerli ve Yabancı" herhangi bir siteden resim veya orada bulunan bir konuyu kopyalayarak sitemize taşımak kesinlikle yasaklanmıştır. Kopyalanarak alınan konu veya resimler sitemize eklendiği takdirde site adminleri tarafından konular silinecektir.

Rüyada REHİN Görmek

*Esra*

THEME MAKER
Tasarımcı
Katılım
1 Eyl 2012
Mesajlar
13,498
Tepkime puanı
3,687
Puanları
113
ruya-tabirleri8szzp.jpg


Rüyada REHİN Görmek

Rüyada rehin görmek, güvenilmez bir kimseyle iş birliği yapmak ve girişilen iş yüzünden zor durumlara düşmek anlamına geleceği gibi, kişinin ev ya da gayrimenkul alım satımı gibi konularda dikkatli olması gerektiğini de işaret eder. Aldanmanın ve aldatılmanın işareti olan rüya, saf duygularla hareket eden iyi niyetli rüya sahibinin, kötü niyetli kişilerin elinde oyuncak olmasına, her türlü duygusunun ve maddi gücünün kullanılabileceğine de dikkat çeker. Rehin görmek bazen alacaklılarla yaşanacak sorunlara veya geçici de olsa ciddi parasal sıkıntılar yüzünden haciz gibi büyük bir sıkıntı yaşanacağına da alamettir. Kişinin her adımına dikkat etmesi gereken bir dönem içinde olduğuna, özellikle yeni tanışacağı kimselere karşı daha mesafeli olması ve hemen güvenmemesi gerektiğini bildirir.

Rüyada Rehin Alınmak
Düşmanı olan kimselerin göreceği zarara işaret eden rüya, dikkatsizlik sonucunda kişiye kötülük yapmak isteyenlerin eline koz verileceği anlamına gelir. Rehin alındığını gören kişiler gerçek hayatlarında da borçları nedeniyle rahat hareket edemezler ve ruhsal olarak da kendilerini kapana sıkışmış hissederler. Genellikle işlerin bozulması, dostlukların azalması ve kişinin güvendiği kimselerden göreceği zarar ve ziyana işaret eden rüya, bencil kişiler tarafından kullanılmaya ve suistimal edilmeye de alamettir.


Rüyada Rehin Almak
Aşırı baskıcı bir tutum nedeni ile kişinin eşine veya ailesine karşı baskı dolu tavırlar içine gireceğine, yaptığı hareketlerin aşırılığını fark etmemesi sonucunda ise çevresi ve sevdikleri tarafından yalnız bırakılacağına alamettir. Rehin alının kişi gerçek hayatta tanınıyorsa o kimseye yüklü miktarda borç verilir ancak bu paranın geri ödenmesi konusunda ciddi sıkıntılar yaşanır. Parasal konularla sevdiği kişilerle arası açılan rüya sahibinin yaşadığı deneyimlerden sonra daha dikkatli olacağı da işaret eder.


Diyanet Tabiri :
Bir kimsenin rüyasında kendisinin bir şey karşılığında rehin olduğunu görmesi; o kimsenin günahkar birisi olması hasebiyle ahiretteki yerinin cehennem olacağına delalet eder. Rüyanızda bir başkasına rehin mal bıraktığınızı görmeniz; sizin bir başkasının malını zorla elinde gasp ederek alacağınıza, bazen de kişinin rüyasında rehin olduğunu görmesi; o kimsenin birisine aşık olacağına, yani birisine çok bağlanıp arkasından gideceğine işaret eder. Bir başka yoruma göre bir kimsenin rüyasında rehin olduğunu görmesi; o kimsenin tutuklanacağına veya hapse girecek kötü işler yapacağına delaletle tabir olunur


İhya Rüya Tabirleri :
Borcuna karşılık bir malı yahut kendini rehin vermek yahut bir ipotek muamelesine maruz kalmak, kılınmayan namaz, tutulmayan oruç ve yerine getirilmeyen diğer dini görevlerden dolayı ilahi ceza ikazına, Bir kimseden rehin olarak bir şey almak, borçluya süre tanıyıp ona kolaylık göstermeye, Rehin alındığını görmek fazla günah işlemekten dolayı azap görmeye, Rehin bazen, onu bırakan kimsenin rehin bir şey bıraktığı kimseye suizanda bulunmasına Rehin yolculuğa yahut sıkıntıdan kurtulmaya da delalet eder.


Seyyid Süleyman :
Bu rüya, ihtiyaç ve tamahla yorumlanır. Bir kimsenin kendine rehin verdiğini görmek; rehin verenin, rüya sahibine muhtaç olacağına delalettir. Kendisinin rehin verdiğini gören, o şahsa ihtiyacını bildirmek mecburiyetinde kalır. Kendi nefsini rehin ettiğini görmek; günaha girmektir. Rehin rüyasında hayır yoktur.


MollaCami Tabiri :
Bir kimsenin rüyada kendisini bir yerde rehin olarak görmesi, onun çok günah işlemesine ve kötü ameli sebebiyle cehennemde hapis edileceğine işarettir.Yanma rehin olarak bir şeyin bıraktığını gören kimse, başkasına zulmeder. Rehin bırakan kimse, bıraktığı rehini verinceye kadar o adamdan onu ister.Rehin olarak görülmek, zillet ve rezilliğe muttali olmaya; kalbini birisinin sevgisiyle meşgul etmeye işarettir. Bir kimse rüyada, güzel bir şeyi kötü bir şey karşılığında rehin etse o kimse hakir bir şahsın muhabbetinde müptela olur ve bununla o kimsenin yüce kadri mahvolur.Bazen de rehin, rehin bırakanın rehin bırakılan üzerine suizanına, bazen de yolculuğa işarettir.

 

DEN!Z

EMEKLİ ADMİN
Nisan Forum
Katılım
12 Tem 2014
Mesajlar
0
Tepkime puanı
5,212
Puanları
0
Yaş
104
Paylaşım için teşekkürler.
 

Üst Alt