O SEVGİ YETMEZ MI

mehmet alii

THEME MAKER
Nisan Forum
Katılım
24 Nis 2014
Mesajlar
542
Tepkime puanı
428
Puanları
63
Yeni evlenmiş bir adam eşiyle birlikte evine dönüyormuş.
Botlarıyla birlikte bir nehri geçmektelermiş; fakat aniden büyük bir fırtına çıkmış. Adam bir savaşçıymış; fakat buna rağmen eşi çok korkmuş. Çünkü fırtınadan kurtulmalarının imkânı yok gibi gözüküyormuş. Botları çok küçükmüş ve fırtına öylesine devasa bir büyüklükteymiş ki her an batabilirlermiş.

Fakat tüm bunlara rağmen adam sanki hiçbir şey olmuyormuş gibi sessiz ve sakince oturmaktaymış. Kadın korkudan tir tir titrerken adama: ‘Sen korkmuyor musun? Bu hayatımızın son anı olabilir! Nehrin karşı tarafına ulaşamayacağız gibi gözüküyor. Yalnızca bir mucize bizi kurtarabilir, aksi hâlde ölümümüz kesin. Korkmuyor musun? Aklını mı kaçırdın’ demiş. Adam gülmüş ve kılıcını kınından çıkardığı gibi kadının boynuna hızla yaklaştırmış. Kılıç kadının boynuna o kadar yakınmış ki neredeyse kadının boynuna değecekmiş. Adam kadına: ‘Korktun mu’ diye sormuş. Bunun üzerine kadın gülmeye başlamış ve demiş ki: ‘Eğer kılıç senin elindeyse neden korkayım ki? Beni sevdiğini biliyorum.’ Adam kılıcını kınına sokmuş ve demiş ki: ‘Sana cevabım budur. Allah’ın beni sevdiğini biliyorum; kılıç onun elinde, fırtına onun elinde… Her ne olursa iyi olacaktır. Eğer fırtınadan kurtulabilirsek iyi, kurtulamazsak o da iyi… Çünkü her şey onun elindedir ve o asla yanlış bir şey yapmaz.’ İşte, insanın özümsemesi gereken güven (TESLiMiYET) budur. Böylesi bir güven tüm hayatını değiştirebilir.
Eğer Allah'a güvenirsen çok geçmeden sakinleşip sessizleşeceksin; mutlu ve neşeli olup, bayram edeceksin; çünkü Allah abes iş yapmaz. Kainattaki herşey O'nun elindedir.
Boş değildir evren; bir nizam ve intizam vardir.
Kainatin gemini elinde tutana tevekkül et ve vardır bunda da bir hayır de.
*SEVEN TEVEKKÜL EDER TESLIM OLUR ..*
*KALBİNE MUHABBETULLAHI YERLEŞTiRENE O SEVGİ YETMEZ Mİ?*
 

Üst