Kadına Şiddete Hayır!!!

HANIMAĞA

EMEKLİ ADMİN
Nisan Forum
g4hk9pso.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Kadına Şiddete Şiddetle Hayır

Kadınlara şiddete şiddetle hayır.

Karakola gitsen polis, kocandır diyor.
    Mahkemeye çıksan; hakim, yuvandır diyor
    Alttan alsan bile işler sarpa sarıyor
    kadınlara şiddete şiddetle hayır! ..

Adın ayşe fatma jale ya da neyse ne
    Ne kimliğin var, ne adın,ne de söz hakkın
    Nihayet bir yüzüğü, parmağına taktın
    Kadınlara şiddete şiddetle hayır

Yaradılışta erkeğin eğe kemği,
    Harcasa da yaranamamaz onca emeği
    İş olsun diye vermişler pembe kimliği
    Kadınlara şiddete şiddetle hayır
    Dilek Bilga

Anne? Beni duyuyomusun? Bugün pazar değil neden yıkıyorsunuz beni?Kıyafetlerim nerde? Bu beyaz örtü ne anne? Çok sert. Neden bir tabutun içindeyim? Kim bu insanlar? Neden gömüyosunuz anne beni? Ben isteyerek yapmadım bunları! Tecavüz ettiler anne! Burası çok karanlık. Korkuyorum anne. Neredesiniz? Göremiyorum. Her taraf toprak kokuyor. Yağmur mu yağdı?Ben artık acı çekmiyorum. Pis, soğuk elleriyle dokundular bana. Bağırdım, çığlık attım kimse duymadı,kimse yardım etmedi bana anne! Kendimi korumaya çalıştım bileklerimi kestiler anne! Ellerimi kopardılar! Artık sana dokunamayacakmıyım? Ateşe attılar beni anne! Yaktılar beni! Artık sana sarılamayacakmıyım? Babamı koklayamayacakmıyım? Ya arkadaşlarım? Onlarla birlikte olamayacakmıyım? ANNE SEN BENİ BIRAKMAZSIN DİMİ? KIZIM CANIM YAVRUM DEYİP SARILIRSIN BANA DEĞİL Mİ? ANNEM BEN SENİ ASLA YANLIZ BIRAKMAM SENDE BENİ YANLIZ BIRAKMAZSIN DİMİ? ÖLMÜŞ OLSAMDA GELİRSİN ZİYARETİME DİMİ? Burası çok soğuk anne. Üşüyorum. BİR AVUÇ TOPRAK DAHA ATARMISIN ÜSTÜME?

ÖZGECAN ASLANIN ANISINA

KADINA ŞİDDETE HAYIR

Moderatör tarafında düzenlendi:
[FLASH]http://hostarea.de/out.php/i355339_kadina-a-adddete-hayir-sapz-ve-ma-frac14-zik-poyraz.swf[/FLASH]
1476240_7828994017885vspbh.jpg

Kadınla ya dost ol ya da sevgili
Çünkü dünyanın en güçsüz insanı seven kadındır.
Ama seven kadınla sakın düşman olma
Çünkü dünyanın en güçlü insanı canı yanmış bir kadındır !.
Yusuf Tandoğan​
10405478_782253468519vkr8x.jpg

Teşekkürler hayat
Teşekkürler insanlar
Sayenizde kendimi güncelledim
Artık ben, bildiğiniz ben değilim

Önyargılarımı genişlettim
Artık hiç kimseye güvenmiyorum

Egolarıma tavan yaptırdım​
Artık hiç kimse umurumda değil​
Hislerimi körelttim​
Artık hiç kimseye acımıyorum​
Hoşgörümü ve iyi niyetimi çöpe attım​
Bana bir adım gelenden on adım geri gidiyorum!.​
11001751_7821657451950loy8.jpg

Soğuk kadın yoktur.
Kadını kendinden soğutan erkek vardır !.​
KADINA ŞİDDETE HAYIR!!!!!!!!

Çok yapmacık olmaya basladık. Herseyin hazırına kaçıyoruz. Kendi düşüncelerimizi söyleyemiyoruz. Bırakıyoruz bizim yerimize resimler veya şarkılar konuşuyor....

Fazla söze gerek yok. Ben şiddetin
HER TÜRLÜSÜNE karşıyım.

Kadınlar hamile kalıp insan üretirler.
İnsanlar üretilenleri hiç acımadan yok ederler.
Kadınlar ailesi için saçlarını süpürge ederler
Erkekler o saçları okşamak yerine çekip kopartırlar
Kadınlar evlendikleri erkeklerin imanlarının yarısını tamamlarlar.
Erkekler kadının imanını gevretene kadar eziyet ederler
Kadınlar anne olduğunda cennet ayaklarının altındadır.
Erkekler cenneti baş üstünde taşımak yerine ayaklarının altına alırlar
Kadınlar doğarken babalarına cennetin kapılarını açarlar.
Babaları o kapıları başlık parası için satarlar

Güzel anlamlı ve yaşadığımız evrensel dünyada kadınlarımıza uzanan ellerin kırılması gerektiğini yansıtmışsınız her kadın bir annedir veya anne adayıdır şiddetten uzak sevgiye saygıya ve bir ciceğe uzatacağımız ellerimizle gönüllerini almak ne güzel değilmi teşekkürler paylaşımları yazan tüm arkadaşlarımıza

Karısının Kalbini Kıran Adama İbretlik Ders...!!!

Adam hanımına pek hoş davranmaz, kalbini kırar. Sonra hanımından sofrayı kurmasını ister. Kadıncağız hiç sesini çıkarmadan kurar sofrayı ve buyur eder kocasını.

Adam sabırsızca sofraya oturur, iştah kabartacak bir zevkle yemeye başlar. Yemek tuzsuz olmuştur. Birkaç lokma yedikten sonra hanımından tuz ister.

Hanımı; “Sen yemeğe devam et ben getiririm” der ve içeri gider.

Adam ikide bir; “tuz nerde kaldı hanım?” diye sorar. Kadın her seferinde “tamam getiriyorum” diye cevap verir. Fakat tuz bir türlü sofraya gelmez.

Adam tuzu isteye isteye karnını doyurur. Sonra aklı başına gelir. Az önce hatununun kalbini kırdığı için özür diler.

Hanım mutfağa gider ve elinde tuzla geri döner. Adam merak eder ve sorar; “Bu ne şimdi karnım doyduktan sonra tuzu ben ne yapayım” der. Hanımı da ona; “Senin kalbimi kırdıktan sonra dilediğin özür, doyduktan sonra sofraya gelen tuz gibidir, ihtiyaç kalmaz” der.

Hani derler ya öfke rüzgâr gibidir, bir süre sonra diner ama birçok dal kırılmıştır bile.

Hayatı boyunca herkes birini bulur ama birbirini bulmak çok az insana nasip olur. O yüzden sevdiğinize sahip çıkın, onu önemseyin ve kırmayın.

Kadın mutluysa güzelleşir, güzelse mutlu olur. Mutlu olursa sen de mutlu olursun. Sevdiğinizi üzmeyin…

jiv3wlr9.jpg

Sevdiklerinizi üzmeyeye özen gösterin. Kırdığınız kalp artık düzelmez.

4p6lwb8a.jpg

İş işten geçtikten sonra her şey boş..!!!

Sonsuz Saygılarımla
Navaho

Üst Alt