Güzel Hikayeler .....KİTAP ALINTILARI....1

M£L£K

⭐ADMİN⭐
Yönetici
ADMİN

.....KİTAP ALINTILARI....

Şunu öğrendim ki balıkların çoğu yaşlanınca ömürlerini boşuna geçirdiklerini söyleyip yakınırlar. Sürekli sızlanıp herkesten şikayet ederler. Ben bilmek istiyorum, hayat gerçekten bir avuç yerde durmadan dönüp durmak, sonra da yaşlanıp ölüp gitmek mi yoksa bu dünyada başka türlü yaşamak da mümkün mü?

Samed Behrengi - Küçük Kara Balık

O gün büsbütün güzeldi. Hiç yaşamamış şeyler gibi güzeldi. Hayatın eşiğinde,düşüncenin eşiğinde son bir defa gördüğümüz şeyler gibi güzeldi...

Ahmet Hamdi Tanpınar - Huzur

Elmasın sertliği, saflığının da nedenidir. İçine ışıktan başkası girmez ve yansıttığı, aldığından fazlasıdır. Her şeyi kesebildiği hâlde hiçbir şey tarafından kesilemez. Bir elmas ancak bir başka elmas tarafından kesilebilir.

Nazan Bekiroğlu - Nar Ağacı

İpeksi bir sessizliğe büründük, Bir hayat, mahcup ve duru. Rabbim gülleri ve sessiz harfleri koru.

Khaled Hosseini - Uçurtma Avcısı

Kimileri Gül dediler, ömür boyu güldüler; Kimileri de Gül dediler, Gül uğruna öldüler.

İskender Pala

Haydi seninle saklambaç oynayalım. Yüreğime saklanırsan eğer, seni bulmak zor olmaz. Ancak kendi kabuğunun ardına gizlenirsen, seni bulmaya çalışmak bir işe yaramaz

Halil Cibran - Ermiş

Dünya insanın gölgesi gibidir; ona sırtını dönersen peşinden gelir de, peşine düşersen hep önünden kaçar.

İskender Pala - Babilde Ölüm İstanbulda Aşk

Ne tuhaf değil mi? En yakınlarımıza kalbimizi açamıyoruz, sonra gidip bir yabancıya içimizi döküyoruz.

Nilüfer Kuyaş - Yok Adam

Toprakta gezen gölgeme toprak çekilince, Günler şu heyulayı da er geç silecektir, Rahmetle anılmak ebediyet budur amma, Sessiz yaşadım kim beni nereden bilecektir..

Mehmet Akif Ersoy – Safahat

Bir ateşim yanarım, külüm yok, dumanım yok Sen yoksan mekanım belli değil, zamanım yok.

Ahmet Ümit - İstanbul Hatırası

etkileyici....

Ellerinize sağlık Melek, güzel paylaşım için teşekkürler.

Emeğine Sağlık Melegim Paylaşıma Tskkrr... Harikasın Canım

Paylaşım için teşekkürler meleğim.

Çok güzel bir paylaşım olmuş MELEK_BETÜL emeklerinize sağlık ....

Raskolnikov konuşmadan, Sonya'nın yüzüne bakmadan odada bir aşağı bir yukarı dolaşıyordu. Sonunda ona yaklaştı, gözleri tutuşmuş gibiydi. İki eliyle omuzlarından tutarak, gözlerini kızın ıslak gözlerine dikti. Uzun uzun baktı. Bakışları ateşli, deliciydi. Dudakları şiddetle titriyordu... Birden, hızla eğildi, yere kapanarak kızın ayaklarını öpmeye başladı. Sonya bir deliden kaçar gibi, korkuyla ondan uzaklaştı, geri çekildi. Gerçekten de delirmiş gibi bakıyordu Raskolnikov...
Ne yapıyorsunuz? diye mırıldandı Sonya, yüzü bembeyazdı, yüreği sıkışıyordu... Ne yapıyorsunuz böyle? Benim gibi birinin önünde!..
Raskolnikov hemen kalktı, pencereye doğru yürüdü, yabanıl bir sesle:
Ben senin önünde değil, insanlığın çektiği acıların önünde eğildim!

Dostoyevski / Suç ve Ceza

272829009_77867226280gujtk.jpg

Çok güzel bir paylaşım olmuş MELEK_BETÜL emeklerinize sağlık ....

Raskolnikov konuşmadan, Sonya'nın yüzüne bakmadan odada bir aşağı bir yukarı dolaşıyordu. Sonunda ona yaklaştı, gözleri tutuşmuş gibiydi. İki eliyle omuzlarından tutarak, gözlerini kızın ıslak gözlerine dikti. Uzun uzun baktı. Bakışları ateşli, deliciydi. Dudakları şiddetle titriyordu... Birden, hızla eğildi, yere kapanarak kızın ayaklarını öpmeye başladı. Sonya bir deliden kaçar gibi, korkuyla ondan uzaklaştı, geri çekildi. Gerçekten de delirmiş gibi bakıyordu Raskolnikov...
Ne yapıyorsunuz? diye mırıldandı Sonya, yüzü bembeyazdı, yüreği sıkışıyordu... Ne yapıyorsunuz böyle? Benim gibi birinin önünde!..
Raskolnikov hemen kalktı, pencereye doğru yürüdü, yabanıl bir sesle:
Ben senin önünde değil, insanlığın çektiği acıların önünde eğildim!

Dostoyevski / Suç ve Ceza

272829009_77867226280gujtk.jpg
Teşekkür ederim Mavibeyas.

Emegine saglik MELEK paylasim icin tesekkürler

emeginize ellerinize saglık

Üst Alt