Anlamlı Sözler GÜZEL anlamli sözler

• Konbuyu başlatan ayaz38
  • Başlangıç tarihi
A

ayaz38

Misafir
EdepliEdebinden Susar Edepsiz de Ben Susturdum Sanar ..!-MEVLANA-

Gözyaşının Bile Görevi Varmış.. Ardından Gelecek Gülümseme İçin Temizlik Yaparmış.. -Mevlâna -

Minareden Düşenin Parçası Bulunur, Bulunur da; Gönülden Düşenin Parçası Bulunmaz ..!mevlana

Sözde değil özde aşk istiyorsan şayet ten'e değil, cana değeceksin... -MEVLANA-

Kişi Kim Olduğunu Bilmek İsterse, Kimleri Sevdiğine Baksın !-mevlana-

Senin İçin Başkasını Terk Eden, Başkası İçin de Seni Terk Eder...-mevlana-

"Hayatımda biri yok, Birinde hayatım var" diyebilmektir aşk. -can dündar-

Uzaktan seviyorum seni.. Kokunu alamadan, boynuna sarılamadan, yüzüne dokunamadan.. Sadece seviyorum . [Cemal Süreya]

~~Kimseyi suçlama, Suçlanacak biri varsa o da sensin. Sonuçta o sana küçük bir umut verdi, Sen ise ona herşeyini verdin...~~~~'Cemal Süreya'

'Düşenin dostu olmaz' der kimileri. Sanki ayakta olanın dostu çokmuş gibi. [Cemal Süreya.]

Aramayacaksın kimseyi, olması gerekenler zaten yanında. Ve yanında olmayıp gidenler; ne aklında olmalı ne umrunda. [Paul Auster]
İnsanı en çok üzen şey; ummadıkları kişiler adam olurken, adam sandıklarının insan bile olamamış olmasıdır.--Adam Fawer...

Hayat benimse eğer kimse karışamaz ve biliyorum ki herkesle dost olunmaz. Aşka gelince birkere sevdim işte, birdaha işim olmaz-
cemal süreya.

"Sizi harekete Geçirmeyen İmanın, sizi sırattan Geçirmesine imkan yoktur......!" (Hz. Mevlana)?

Herh?ngi birinin senden nefret etmesinin asıl nedeni; senin gibi olmak istediği halde asla senin gibi olamayacağını bilmesidir. [V. Hugo]

Bil ki, önemli değildir kaç kez yenildiğin.. Unutma asıl önemli olan, kaç yenilgiden sonra yeniden doğrulabildiğin.. [Freud]

"Belki de dünya, başka bir gezegenin cehennemidir". [Aldous Huxley]

Çok sevmeyeceksin mesela. O daha az severse kırılırsın... Can Yücel

Gördüğünü herkes sever, Sen onda kimsenin görmediğini bulacaksın. Eğer gerçek aşk istiyorsan; ten'e değil, kalbe dokunacaksın...'Bob Marley'

Üzülmüyorum.. Çünkü hayat yeni birşey öğretti bana: Hiç gitmeyecekmiş gibi sevenler, hiç sevmemiş gibi gidenlermiş aslında. [Sunay Akın]

Sesini özlemedim, yüzünü de, ellerini de, yanımdaki varlığını hele hiç.. Daha yazamıyorum,uzayan burnum k****ime çarpacak..-küçük İskender-

Sustum sandılar. Susmuş gibiydim oysa.. Gülmüş gibiydim ağlarken. Beni hep mutlu gösteren maskem! Düşme e'mi yüzümden.. [Sunay Akın]

İyi bir kadınla iyi bir erkek birlikte değildir. Çünkü kadınlar, kötü erkeklere aşık olup iyi erkeklerle dertleşir. [V. Hugo]

'Herkes ikinci bir şansı hakeder' derler ya hani. Unutma, 'Seven gerçekten sevse, ilk şansını kaybetmezdi'. [Paul Auster]

İnsanın sevdiğini kaybetmesi, dişini kaybetmesi kadar ilginçtir. 'Acısını o an yaşar, yokluğunu ömür boyu'. [Ceyhun Yılmaz]

Aşk denilen şey karşılığını bulamak değildir sadece. Ben karşılık bulamadım ama; hiç bu kadar bağlanmamıştım daha önce.. [Can Yücel]

Hayatın en hüzünlü anı, deli gibi sevdiğin insanın buna değmediğini gördüğün andır. Ve en büyük kaybın ona harcadığın zamandır. [Paul Auster]

Her gece onu düşünmekten saatim ilerlemez oldu. Kim sorarsa saat kaç diye..Cevabım hep aynı; O"na doğru . [Cemal Süreya]

Hani derler ya ben sensiz yaşayamam diye. İşte ben onlardan değilim. Ben sensiz de yaşarım. Ama seninle ''bir başka'' yaşarım. -Nazım Hikmet.

Sevdiğin kişinin sana olan sevgisini anlaman için canını yak. 'Çünkü kimsenin canı yanmadıkça sana gerçek yüzünü göstermez'. [William Butler]

Annem sürekli "hiçbir şey yemiyorsun kurudun kaldın" deyip duruyor;ben ne kazıklar yiyorum kimse bilmiyor...( Küçük İSKENDER)

emeğine sağlık, paylaşım için teşekkürler..

Emeğinize ve Paylaşıma Teşekkürler

Emeğinize sağlık..

Üst Alt