Güzel Hikayeler Emeller niyete göredir

ŞEBNEM

THEME MAKER
Tasarımcı
selamün aleyküm arkadaşlar size bir başımdan gecen bir olayı anlatacam ramazan şerif ayındaydık kadir gecesini adıyaman menzilde ve urfada peygaberlerimizin yanında ibadet yaparak gecirmek istiyordum kalpbimdeki niyetim bu mubarek kadir gecesini yatarak boş gecirmek istemiyordum kuran'ı kerim okuyarak kadir gecesini mübareklerin yanında gecirmek istiyordum ve iş yerime bakacak kimse olmadıgından nasıl edecem diye düşünüyordum kimseyide bulamadım koyacak dükkana üzülüyordum bu gece peygamberler diyarında geciremeyecem diye ama aradan bir saat geçti ve bir sivil adam girdi dükkana selam dedi kardeş a.s dedim kardeş sen zamanında bir tutanak yazılmış ve karar alınmış senin burayı bir gün mühürleyecem dedi kadir gecesi günü abi seni Allah gönderdi gel imzalayayım dedim polis memuru olan adam sen manyakmısın dedi herkes uğraşır dükkanı kapalmasın diye ama sen seviyon dükkanını kapatacam diye ilk defa senin gibi birisine karşılaştım neysede dedi kardeş ben gelmeden kapatma ben kapatacam dükkanı dedi ve bende polis memuru adama dedimki ben seni beklemem bu mubarek geceyi peygamberler diyarında gecirecem dedim ve saat 11 00 civarına yaklaşmıştı ve dükkanımı kapatım bismillah diyerek ondan sonra bir hasta kardeşimin ailesinin yanına uğradım ali kardeş dedi sana zahmet eger bu mübarek kadir gecesi günü Allah'tan oğluma şifa olurda şifa bitgileri varsa gelirken getir dedi ve bende yola koyulmak için hazırlandım orda ramazan diye kardeşim bana dediki abi sen bu saatte menzile araba bulamazsın dedi ve bende dedimki kalpbim oraları arzuluyor gidecem dedim. ve çarşıya geldigim de 12 gibi bir münübüs çevre yolunda sanki beni bekliyordu ve benim binmemle münibüs hareket etti aracı süren yaşlı bir amcaydı münüs şöfürüne dedimki amca bu saatte köy garajlarında menzile araç bulabilirmiyim dedim yok dedi büyük garajlarda bula bilirmiyim dedim yaşlı amca kardeş bakman lazım dedi bana hayırdır neye gidecen gecenin bu saati oraya amca dedim bu gece yatılırmı peygamberlerimin yanın da evliyarın türbesinde gecirmek istiyom bu geceyi onlara kuran okuyarak dedim ve amca bana Allah mubarek etsin dedi oğlum otogara yaklaştık ve amca bana dedi oğlum yolun kenarında bir otobüs duruyor ve bir adam var yolun kenarında dedi gördünmü onu evet amca dedim şim di git o adamın yanına seni gidecegin yerine götürektir dedi ve adamın yanına gittim abi ben menzile gidecem dedim adam kolumdan tuttu hadi bu araba gidiyor dedi ve bindim bismillah diyerek yola koyuldum sabah namasını kurana katılarak namazımı kıldım ve öğlen namazını seyid abdül baki hazretleriyle kıldım tövbemi aldım onun hayır duasını aldım ve ordaki evliyaların sahabelerin türbesini ziyaret ettim ve duamı okudum ve urfaya doğru yola koyuldum urfa da iftarımı açtım arabaya bindim eyup peygamberimin türbesine gittim ama kapalıydı göremeden gidecem diye üzülüyordum orda iki tane oturan gençin yanına gittim ve s.a dedim gençlere nasılsın kardeşlerim dedim iyiz abi sen nasılsın dediler ben şükür rabime iyim dedim abi buralımısın dedi yok kardeş buralı degilim dedim gezmeye mi geldin abi dediler yok kardeşlerim ben gezmeye gelmedim bu mubarek geceyi peygamberlerimi görerek onlara dua ederek gecirmeye geldim ama türbeside kapalışmış göremeden gidecem dedim çocuk abi benim dayım buranın bekçisi dedi bekle geliyom dedi ve çocuk anahtarı almış türbenin kapsısı açmıştı abi geç ibadetini yap duanı et dedi bana çok şaşırmıştım ve duamı ettim ve namazımı kıldım ondan sonra halil ibrahim peygamberimin türbesini ziyaret ettim ve duamı namazımı kıldım ordaki evliyalarımızın ziyaret ettim ve sabah da arabama binip yola koyuldum dükanımı bilmilah diyerek açtım ve bilerek o gecede bilgisayarın sesini son sese açmıştım komşularım bu geceyi yatarak gecirmesinler diye ilahini sesini son ses açtım ve komşularım bizi yatırmadın dediler bende yatmayın bu gece dedim bu gece yatılırmı senede bir sefer geliyor her kesede nasib olmaz dedim ve komşularım sabah ise sabah namazında ilahinin sesi kesildi neden dedi acaba bilgisayara baktık ilahi çalıyor ama ses çıkmıyordu o an mause tıkladıgım zaman çalmaya başladı. yani arkadaşlar her zaman kalpbinizde iyiligi güzelligi yardım severligi gecirinki mukavatı büyük olsun saygılarımı sunarım .

Cevap: Emeller niyete göredir

paylasim için tşkler

Cevap: Emeller niyete göredir

Emeğine sağlık, paylaşım için teşekkürler...

Güncellendi

Üst Alt