Duaların Kabul Olması İçin Okunan Dualar...Ayetel Kürsi'nin Fazileti

HANIMAĞA

ADMİN
Yönetici
Nisan Forum
Katılım
13 May 2012
Mesajlar
45,586
Tepkime puanı
13,455
Puanları
250
Duaların Kabul Olması İçin Okunan Dualar...Ayetel Kürsi'nin Fazileti


HZ.MUSAYA VERİLEN DUA.
ÇOK ETKİLİ GÜNDE 7 DEFA OKU DUALARIN KABÜL OLSUN.
Allahümme ente halaktenî ve ente tehdînî ve ente tut'imunî ve ente
tesgînî ve ente tümîtünî ve ente tuhyînî.

Allah'ım sen beni yarattın,,sen hidayet ettin,,sen doyurursun,,sen su verirsin,sen öldürürsün ve sen diriltirsin
Fazileti:Resulullah (S.A.V) şöyle buyurdu: "Allah bu kelimeleri Musa (A.S)' a da vermişti. Musa (A.S) bu kelimelerle her gün yedi defa dua ederdi. Allah' tan ne isterse, muhakkak Allah da ona istediğini verirdi." (Taberani)Allahım! Euzü Besmelenin yüzü suyu hürmetine,
Allahım! Fatiha-i Şerifin yüzü suyu hürmetine,
Allahım! Taha ve Yasin-i Şerifin yüzü suyu hürmetine,
Allahım! Kelam-ı Kadimin yüzü suyu hürmetine,
Ululuğunun hakkı için, azametinin hakkı için nurundan nuru yarattın. Kâinatı da o nurla donattın. O nurun yüzü suyu hürmetine,
Allahım! Bütün peygamberlerinin yüzü suyu hürmetine,
Âdem Aleyhisselamın, Nuh Aleyhisselamın, İbrahim Aleyhisselamın, Musa Aleyhisselamın, İsa Aleyhisselamın yüzü suyu hürmetine,
Allahım! Ashabı Kehfin, Ashab-ı Kiramın yüzü suyu hürmetine,
Allahım! Şühedanın, Piran-ı İzamın yüzü suyu hürmetine,
Allahım! Mübarek beldelerin, gün ve gecelerin yüzü suyu hürmetine,
Allahım! Seçkin melaikelerinden Cebrail Aleyhisselamın, Mikail Aleyhisselamın, İsrafil Aleyhisselamın, Azrail Aleyhisselamın ve bütün melaikelerinin yüzü suyu hürmetine,
İstemem icap ettiği halde istemesini bilmediğim, fakat senin bildiğin şeyleri ihsan ve ikram buyur.

Habibin ne istemiş ise, senden onu istiyorum. Onun yüzü suyu hürmetine bize de ihsan buyur. Zatına neden sığınmış ise bende ondan sana sığınıyorum. Bilmediğim tehlikelerden de beni muhafaza buyur. Âmin


NAMAZDAN EVVEL AYETEL KÜRSİ

Ayetel Kürsi namazdan evvel okunursa, huzurla kılınır. Şeytan vesvese veremez ve yaklaşamaz. Ayetel Kürsiyi okuyanı, Allah (CC) cümle kaza ve belalardan, tehlikelerden, şeytanın şerrinden muhafaza eder. Şeytanın yetmiş türlü tuzağı vardır. Eğer bunlardan Allah (CC)a sığınıp Resulullah (SAV) Efendimiz Hazretlerinin öğrettiği dualar okunmazsa insanın imanını alırlar.

FARZ NAMAZDAN SONRA AYETEL KÜRSİ

v Her kim farz namazdan sonra Ayetel Kürsiyi okursa, diğer namaza kadar Cenab-ı Ecelli Alanın taht-ı himayesindedir.

v Diğer bir hadis-i şerifte: Her kim farz namazlarından sonra Ayetel Kürsiyi okursa, ölüm olmasaydı, doğrudan doğruya cennete giderdi. Buyurmuşlardır.

v Ebu Ümame (RA)den rivayet edildiğine göre Resulullah (SAV) Efendimiz buyurdular ki: Bir mümin beş vakit namazın arkasından Ayetel Kürsiyi okursa, Cenab-ı Hak harp meydanında şehit olan nebilerinin canını aldığı gibi, bu müminin canını da kendi yed-i kudretiyle alacaktır.

v Eğer bir kimse, Ayetel Kürsiyi sabah ve akşam okumaya devam ederse kıyamet günü melaikeler: Ya Rabbi, bu kulun ölmedi, biz bunu dünyada görmedik diyeceklerdir.

v Hz. Ali (RA)den rivayet edilmiştir: Ayetel Kürsiyi farz namazlarından sonra okumaya sıddıklar, abidler devam eder buyurmuşlardır.

v Her kim farz namazlarından sonra Ayetel Kürsiyi okursa, yedi kat semavatı delerek Allaha vasıl olur. Cenab-ı Ecelli Ala, Ayetel Kürsi okuyan kuluna nazar edip, mağfiret etmedikçe açılan hicab kapanmaz. Buyurmuşlardır.


EVDEN ÇIKARKEN AYETEL KÜRSİ

Resulullah (SAV) Efendimiz buyuruyorlar:

Her kim evden çıkarken Ayetel Kürsiyi okursa, evine varıncaya kadar Allah (CC)ın taht-ı himayesindedir. Ayetel Kürsi okunan eve otuz gün şeytanlar giremez. Kırk gün sihirbaz erkek ve kadınlar giremezler.

Ya Ali, Ayetel Kürsiyi çocuklarına, zevcelerine, komşularına öğret. Bundan daha büyük bir ayet nazil olmadı. Bir kimse yatacağı vakit Ayetel Kürsiyi okursa, Allah (CC) kendi nefsini, komşusunu, komşusunun komşusunu, evinin etrafında bulunan evleri her türlü fenalıktan emin kılar. Sözlerin efendisi Kurandır. Kuranın efendisi Sure-i Bakaradır. Sure-i Bakaranın efendisi Ayetel Kürsidir.

Bir mümin evinden çıkacağında, yahut düşmanlarından korktuğunda veyahut yırtıcı hayvanlardan korktuğunda Ayetel Kürsiyi okursa, Allahu Teala o kimseye yetmişbin melaike gönderir. Onun için istiğfar ederler ve korktuğu şeyden emin kılar, muhafaza ederler.

Her kim evinden dışarıya çıktığında Ayetel Kürsiyi okursa, Cenab-ı Hakk o kimse için yetmişbin melaike vazifelendirir, onun için istiğfar ederler. Evine dönerken Ayetel Kürsiyi okursa Cenab-ı Ecelli Ala o kulundan fakirliği kaldırır.AYETEL KÜRSİNİN FAZİLETİ

Allah Rasulu (SAV) şöyle buyurdu:

Bir Ayetel Kürsiyi okumak, bin ayet okumaya bedeldir.

Resulullah (SAV) Efendimiz, Kab (RA)a:

Ya Eba Münzir! Kuran-ı Kerimin ayetleri içinde hangisi daha büyüktür? buyurduklarında, Allah (CC) ve Resulü daha iyi bilir dedi.

Resulullah (SAV) bir daha sorduklarında, Allahu la ilahe illa huvel hayyul kayyumu okudu. Bunun üzerine Resulullah (SAV), mübarek ellerini Kab (RA)ın göğsüne koydular.

Bu ilim sana afiyet olsun buyurdular.

Yine bir Hadis-i Şerifte:

Bir Mümin Ayetel Kürsiyi okursa, Cenab-ı Ecelli Ala, ervah-ı müminin kabirlerini nurlandırır, genişletir. Okuyana da büyük ecirler verilir. Her harfi için bir melek yaratılır. Okuyan kimse için kıyamete kadar istiğfar ederler buyurmuşlardır.

Resulullah (SAV) Efendimiz:

Muhakkak Ayetel Kürsinin lisanı vardır. Bir mümin Ayetel Kürsiyi okuduğunda o, Arş-ı Alanın altında secdeye kapanır. Kendisini okuyanın Rabbül Aleminden affolunmasını ister buyurmuşlardır.

Bir Hadis-i Şerifte: Ayetel Kürside yedi kale kuvveti vardır buyurmuşlardır.

Samimi bir niyet ile bir kere Ayetel Kürsi okunursa, iç içe yedi tane kale içine girmiş gibi manevi kuvvet kazanılacağı Resulullah (SAV) Efendimizin bu hadis-i şerifinden anlaşılmıştır. Daha fazla okuyanın durumunu buna göre kıyas etmelidir. Bu ayeti kerimenin hikmet ve azamet esrarından dolayıdır ki, Cenabı Fahri Alem (SAV)e yetmişbin melaike-i kiramla nazil olmuştur.

Resulullah (SAV) Efendimiz buyuruyorlar ki:

Kuranda en büyük ayet Ayetel Kürsidir. Bir kimse onu okursa, Allah (CC) ona bir melek gönderir. Ertesi günü okuduğu saate kadar o kimsenin hasenatını yazar, seyyiatını mahveder


dileğin yerine gelmesi için
sabah namazından sonra kıbleye dönüp 100 defa aşağıdaki duayı okuyun ve rabbimizden dileğinizi isteyiniz
la havle vela kuvvete illa billhil aliyyil azim
allahümme inni eselüke ya kadimü ya daim
ya vitru ya ehadü ya samed ya hayyü ya kayyüm
ya zel celali vel ikram feintevellev fekul
hasbiyallahü la ilahe illa hü
aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azim

rabbimiz dualarınızı kabul eylesin amin 

[email protected]

TEKNİK ADMİN
Yönetici
Nisan Forum
Katılım
4 Şub 2010
Mesajlar
66,472
Tepkime puanı
17,205
Puanları
300
Konum
Kocaeli
Emeklerin için çok teşekkür ederim...
 

*Esra*

THEME MAKER
Nisan Forum
Katılım
1 Eyl 2012
Mesajlar
14,126
Tepkime puanı
4,357
Puanları
113
Emeğe ve Paylaşıma Teşekkürler...
 

Üst