Duaların Kabul Olması İçin Okunan Dualar...Ayetel Kürsi'nin Fazileti

HANIMAĞA

EMEKLİ ADMİN
Nisan Forum
Katılım
13 May 2012
Mesajlar
41,536
Tepkime puanı
9,229
Puanları
113
Duaların Kabul Olması İçin Okunan Dualar...Ayetel Kürsi'nin Fazileti


HZ.MUSAYA VERİLEN DUA.
ÇOK ETKİLİ GÜNDE 7 DEFA OKU DUALARIN KABÜL OLSUN.
“Allahümme ente halaktenî ve ente tehdînî ve ente tut'imunî ve ente
tesgînî ve ente tümîtünî ve ente tuhyînî.”

“Allah'ım sen beni yarattın,,sen hidayet ettin,,sen doyurursun,,sen su verirsin,sen öldürürsün ve sen diriltirsin”
Fazileti:“Resulullah (S.A.V) şöyle buyurdu: "Allah bu kelimeleri Musa (A.S)' a da vermişti. Musa (A.S) bu kelimelerle her gün yedi defa dua ederdi. Allah' tan ne isterse, muhakkak Allah da ona istediğini verirdi." (Taberani)”Allah’ım! Euzü Besmelenin yüzü suyu hürmetine,
Allah’ım! Fatiha-i Şerifin yüzü suyu hürmetine,
Allah’ım! Taha ve Yasin-i Şerifin yüzü suyu hürmetine,
Allah’ım! Kelam-ı Kadim’in yüzü suyu hürmetine,
Ululuğunun hakkı için, azametinin hakkı için nurundan nuru yarattın. Kâinatı da o nurla donattın. O nurun yüzü suyu hürmetine,
Allah’ım! Bütün peygamberlerinin yüzü suyu hürmetine,
Âdem Aleyhisselam’ın, Nuh Aleyhisselam’ın, İbrahim Aleyhisselam’ın, Musa Aleyhisselam’ın, İsa Aleyhisselam’ın yüzü suyu hürmetine,
Allah’ım! Ashabı Kehf’in, Ashab-ı Kiram’ın yüzü suyu hürmetine,
Allah’ım! Şühedanın, Piran-ı İzam’ın yüzü suyu hürmetine,
Allah’ım! Mübarek beldelerin, gün ve gecelerin yüzü suyu hürmetine,
Allah’ım! Seçkin melaikelerinden Cebrail Aleyhisselam’ın, Mikail Aleyhisselam’ın, İsrafil Aleyhisselam’ın, Azrail Aleyhisselam’ın ve bütün melaikelerinin yüzü suyu hürmetine,
İstemem icap ettiği halde istemesini bilmediğim, fakat senin bildiğin şeyleri ihsan ve ikram buyur.

Habib’in ne istemiş ise, senden onu istiyorum. Onun yüzü suyu hürmetine bize de ihsan buyur. Zatına neden sığınmış ise bende ondan sana sığınıyorum. Bilmediğim tehlikelerden de beni muhafaza buyur. Âmin


NAMAZDAN EVVEL AYETE’L KÜRSİ

Ayete’l Kürsi namazdan evvel okunursa, huzurla kılınır. Şeytan vesvese veremez ve yaklaşamaz. Ayete’l Kürsi’yi okuyanı, Allah (CC) cümle kaza ve belalardan, tehlikelerden, şeytanın şerrinden muhafaza eder. Şeytanın yetmiş türlü tuzağı vardır. Eğer bunlardan Allah (CC)’a sığınıp Resulullah (SAV) Efendimiz Hazretlerinin öğrettiği dualar okunmazsa insanın imanını alırlar.

FARZ NAMAZDAN SONRA AYETE’L KÜRSİ

v Her kim farz namazdan sonra Ayete’l Kürsi’yi okursa, diğer namaza kadar Cenab-ı Ecelli Ala’nın taht-ı himayesindedir.

v Diğer bir hadis-i şerifte: “Her kim farz namazlarından sonra Ayete’l Kürsi’yi okursa, ölüm olmasaydı, doğrudan doğruya cennete giderdi.” Buyurmuşlardır.

v Ebu Ümame (RA)’den rivayet edildiğine göre Resulullah (SAV) Efendimiz buyurdular ki: “Bir mü’min beş vakit namazın arkasından Ayete’l Kürsi’yi okursa, Cenab-ı Hak harp meydanında şehit olan nebilerinin canını aldığı gibi, bu mü’minin canını da kendi yed-i kudretiyle alacaktır.”

v Eğer bir kimse, Ayete’l Kürsi’yi sabah ve akşam okumaya devam ederse kıyamet günü melaikeler: “Ya Rabbi, bu kulun ölmedi, biz bunu dünyada görmedik” diyeceklerdir.

v Hz. Ali (RA)’den rivayet edilmiştir: “Ayete’l Kürsi’yi farz namazlarından sonra okumaya sıddıklar, abidler devam eder” buyurmuşlardır.

v “Her kim farz namazlarından sonra Ayete’l Kürsi’yi okursa, yedi kat semavatı delerek Allah’a vasıl olur. Cenab-ı Ecelli Ala, Ayete’l Kürsi okuyan kuluna nazar edip, mağfiret etmedikçe açılan hicab kapanmaz.” Buyurmuşlardır.

EVDEN ÇIKARKEN AYETE’L KÜRSİ

Resulullah (SAV) Efendimiz buyuruyorlar:

“Her kim evden çıkarken Ayete’l Kürsi’yi okursa, evine varıncaya kadar Allah (CC)’ın taht-ı himayesindedir. Ayete’l Kürsi okunan eve otuz gün şeytanlar giremez. Kırk gün sihirbaz erkek ve kadınlar giremezler.”

“Ya Ali, Ayete’l Kürsi’yi çocuklarına, zevcelerine, komşularına öğret. Bundan daha büyük bir ayet nazil olmadı. Bir kimse yatacağı vakit Ayete’l Kürsi’yi okursa, Allah (CC) kendi nefsini, komşusunu, komşusunun komşusunu, evinin etrafında bulunan evleri her türlü fenalıktan emin kılar. Sözlerin efendisi Kur’an’dır. Kur’an’ın efendisi Sure-i Bakara’dır. Sure-i Bakara’nın efendisi Ayete’l Kürsi’dir.”

Bir mü’min evinden çıkacağında, yahut düşmanlarından korktuğunda veyahut yırtıcı hayvanlardan korktuğunda Ayete’l Kürsi’yi okursa, Allahu Teala o kimseye yetmişbin melaike gönderir. Onun için istiğfar ederler ve korktuğu şeyden emin kılar, muhafaza ederler.

Her kim evinden dışarıya çıktığında Ayete’l Kürsi’yi okursa, Cenab-ı Hakk o kimse için yetmişbin melaike vazifelendirir, onun için istiğfar ederler. Evine dönerken Ayete’l Kürsi’yi okursa Cenab-ı Ecelli Ala o kulundan fakirliği kaldırır.AYETE’L KÜRSİ’NİN FAZİLETİ

Allah Rasulu (SAV) şöyle buyurdu:

“Bir Ayete’l Kürsi’yi okumak, bin ayet okumaya bedeldir.”

Resulullah (SAV) Efendimiz, Ka’b (RA)’a:

“Ya Eba Münzir! Kur’an-ı Kerim’in ayetleri içinde hangisi daha büyüktür?” buyurduklarında, “Allah (CC) ve Resulü daha iyi bilir” dedi.

Resulullah (SAV) bir daha sorduklarında, Allahu la ilahe illa huvel hayyul kayyum’u okudu. Bunun üzerine Resulullah (SAV), mübarek ellerini Ka’b (RA)’ın göğsüne koydular.

“Bu ilim sana afiyet olsun…” buyurdular.

Yine bir Hadis-i Şerifte:

“Bir Mü’min Ayete’l Kürsi’yi okursa, Cenab-ı Ecelli Ala, ervah-ı mü’minin kabirlerini nurlandırır, genişletir. Okuyana da büyük ecirler verilir. Her harfi için bir melek yaratılır. Okuyan kimse için kıyamete kadar istiğfar ederler…” buyurmuşlardır.

Resulullah (SAV) Efendimiz:

“Muhakkak Ayete’l Kürsi’nin lisanı vardır. Bir mü’min Ayete’l Kürsi’yi okuduğunda o, Arş-ı Ala’nın altında secdeye kapanır. Kendisini okuyanın Rabbül Aleminden affolunmasını ister…” buyurmuşlardır.

Bir Hadis-i Şerifte: “Ayete’l Kürsi’de yedi kale kuvveti vardır…” buyurmuşlardır.

Samimi bir niyet ile bir kere Ayete’l Kürsi okunursa, iç içe yedi tane kale içine girmiş gibi manevi kuvvet kazanılacağı Resulullah (SAV) Efendimiz’in bu hadis-i şerifinden anlaşılmıştır. Daha fazla okuyanın durumunu buna göre kıyas etmelidir. Bu ayeti kerimenin hikmet ve azamet esrarından dolayıdır ki, Cenabı Fahri Alem (SAV)’e yetmişbin melaike-i kiramla nazil olmuştur.

Resulullah (SAV) Efendimiz buyuruyorlar ki:

“Kur’an’da en büyük ayet Ayete’l Kürsi’dir. Bir kimse onu okursa, Allah (CC) ona bir melek gönderir. Ertesi günü okuduğu saate kadar o kimsenin hasenatını yazar, seyyiatını mahveder…”


dileğin yerine gelmesi için
sabah namazından sonra kıbleye dönüp 100 defa aşağıdaki duayı okuyun ve rabbimizden dileğinizi isteyiniz
la havle vela kuvvete illa billhil aliyyil azim
allahümme inni eselüke ya kadimü ya daim
ya vitru ya ehadü ya samed ya hayyü ya kayyüm
ya zel celali vel ikram feintevellev fekul
hasbiyallahü la ilahe illa hü
aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azim

rabbimiz dualarınızı kabul eylesin amin 

[email protected]

TEKNİK ADMİN
Yönetici
Nisan Forum
Katılım
4 Şub 2010
Mesajlar
63,007
Tepkime puanı
15,645
Puanları
300
Konum
Kocaeli
Emeklerin için çok teşekkür ederim...
 

€MR€_06

THEME MAKER
Nisan Forum
Katılım
7 Ağu 2016
Mesajlar
3,771
Tepkime puanı
388
Puanları
113
Paylaşıma emeğine teşekkür ederim
 

*Esra*

THEME MAKER
Nisan Forum
Katılım
1 Eyl 2012
Mesajlar
13,947
Tepkime puanı
3,374
Puanları
113
Emeğe ve Paylaşıma Teşekkürler...
 

Üst