BİLGİ Din Samimiyettir...

HANIMAĞA

EMEKLİ ADMİN
Nisan Forum
Din Samimiyettir...

dinsamimiyettiroliu6.jpg

DİN SAMİMİYETTİR

Samimiyet, insanın içiyle dışının; özüyle sözünün bir olmasıdır. Yüce ALLAH, bizleri amellerimiz konusunda samimi olmaya, samimi davranmaya şöyle davet etmektedir. '' De ki: Çalışın, yapın. Yaptıklarınızı ALLAH'da Resulü de, mü'minler de göreceklerdir. Sonra gaybı da görülen alemi de bilen ALLAH'ın huzuruna döndürüleceksiniz. O da size bütün yapmakta olduğunuz şeyleri haber verecektir.'' (Tevbe, 9/105)

Zira kıyamet gününde amellerimiz, gizlisi ve açığıyla; yaptığımız her şeyi ve niyetimizi her yönüyle bilen ALLAH'a arz olunacak, o gün her şeyin iç yüzü, hakikati ortaya çıkacaktır. Dolayısıyla bu ayet ALLAH'ın emrine muhalefet edenler için bir tehdit anlamına geldiği gibi mü'minler için de yaptıkları işleri ALLAH için samimiyetle yapmaları gerektiğine dair bir ikaz ve uyarıdır.

İmanda, amelde ve ahlaki davranışlarımızda samimiyet olmalıdır. İmanımız taklitten, amelimiz göşterişten ve ahlaki davranışlarımız da yapmacıklıktan uzak olmalıdır.
Yaptığımız her şeyin hesap gününde ALLAH'a arz edileceği bilinciyle, işlerimizi samimiyetle ALLAH için yapmalıyız.

-----HANIMAĞA-----

Heder olsa bir pul için her demin
Muhannet babına basma kademin
Emsaliyle konuşmayan ademin
Altın ismi olur pul yavaş yavaş

Soyundum libasım oldum üryani
Seyrettim köşeyi çarh_ı devranı
Bu dünyanın işi bitti Seyrani
Başına bir çare bul yavaş yavaş

Seyrani

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu anlamlı paylaşımın için çok teşekkür ederim..

Konu Güncellendi..