F@ROZ

⭐Teknik Admin⭐
Yönetici
ADMİN
Web sitesi
www.youtube.com
Berat Kandili Gecesi Yasin-i Şerif Ve Berat Duası

beratkandiligecesiyas2vk4f.jpg

BERÂT GECESİNDE 3 KERE YÂSÎN-İ ŞERÎF OKUNUR!

Ey Halk Yolcusu!Şa ‘ban-ı Şerif’ in 15. gecesi olan Berât Gecesinde AKŞAM NAMAZINDAN sonra 3 ” YÂSİN-İ ŞERİF”Süresini okunmalıdır.Her Yâsin-i Şerif bitince peşinde BERÂT DUÂSINI OKUMALI. Böylece 3 Yâsin-i Şerif bitince 3 Berât Duâsı da okunmuş olur.★(1.)Birinci defa Yâsin-i Şerif okumaya başlarken ve Yâsin-i Şerifi bitirip Berât duasını okurken şöyle niyet etmelidir.” Ya Rabbi! Beni mes’ud ve bahtiyâr kullarından olmamı nasîb etmen niyyetiyle okuyorum ve okudum, kabul eyle.”★(2.) İkinci sefer Yasin-i Şerif okumaya başlarken ve bitirip Berât duasını okuduğunda ise” Ya Rabbi! Hayırlı uzun ömürlü kullarından olmamı vesile eylemen için okuyorum kabul eyle. ”★(3.) Üçüncü defa okumasında ise“Ya Rabbi! Beni ve Aile efradını görünür, görünmez belâlardan ve kazalardan emin olmamı ve hayırlı bol rızıkla rızıklandırmayı vesile olması niyetiyle okuyorum ve okudum kabul eyle.” Demelidir.Ve sonra ellerini semaya kaldırıp Cenâb-ı Hak’tan Hayırlı uzun ömür ,helal ve bol rızık, bela ve kazalardan emin olmak, ve her türlü Murad ve istekleri dile getirilmelidir.

BERAT GECESİ DUASI
Bu duâ yı özellikle secde halinde secdeye kapanarak okunur . Cenâb-ı Allâh’tan affını, bağışlamasını dilemelidir. Bu duâyı da 3 kere veya 7 kere okuyarak secdeyi uzatmalı ve daha bir çok istek ve dilekte bulunmalıdır.DÜNYA ve AHİRET selameti için yüce Rabbimizden yardımını ve lutf-ü keremini istemeliyiz

Secdede Okunacak Berat Gecesi Duası

Bismillâhirrahmanirrahim“Allâhümme E’ûzu bi-afvike min ikâbike ve e’ûzu bi-ridâke min sahatike ve e’ûzu bike minke Celle senâ’üke lâ-uhsî Senâ’en aleyke ente kemâ esneyte alâ nefsike

Anlamı: “Ya Rabbi, cezandan affına sığınırım, gazabından rızana sığınırım. Azabından rahmet ve merhametine sığınırım. Senden sana sığınırım, Methi senan yücedir. Seni övmek methü Sena etmek için kelime bulamıyorum,. Sen kendini övdüğün gibisin” (Ey Celâl ve Îkrâm sahibi Allâh’ım !)Bu duâ, secdeye varılıp secde halinde okunmalıdır. Secde hali, Allâh’a en sevimli, en yakın olan bir haldir. Bu halde duâlar kabul olur.
ARZU EDEN BU DUA İLE BİTİREBİLİR !

DUA: önce besmele çekilir.Bismillahirrahmanirrahim“Allahümme yâ zel meni velâ yümennü aleyhi yâ zel celâli vel ikrâmi yâ zettavli vel in’am. Lâ ilâhe illâ ente zahrullâcîne ve cârul-müstecîrîne ve me’menül-hâifîn. Allahümme in künte ketebtenî ındeke fî ümmil-kitabi şakıyyen ev mahrûmen ev matrûden ev mukteran aleyye firrizkı femhu. Allahümme bi fadlike şekâvetî ve hırmânî ve tardî ve ıktâra rızkî ve esbitnî ındeke fî ümmil kitâbi se’ıden merzûkan müveffekan lilhayrâti feinneke kulte ve kavlikel hakku fî kitâbikel münzeli alâ lisâni nebiyyikel mürseli. Yemhullahü mâ yeşâü ve yüsbitü ve ındehü ümmül-kitâbi. İlâhi e’azami fî leyletin-nısfî min şehri bittecellil-e’azami fî leyletin-nısfî min şehri şa’banel-mükerramilletî. Fîhâ yüfraku küllü emrin hakîm. Ve yübramü entekşife annâ minel belâi mâ na’lemü ve mâ lâ na’lemü vemâ ente bihi e’alemü inneke entel e’azzül ekramü ve sallallahü alâ seyyidinâ Muhammedinil ümmiyyi ve alâ âlihi ve sahbihi ve sellem.

“Manası: Ey kullarına sayısız lutuf ve ihsanlarda bulunan, onların karşılığına ihtiyacı olmayan Allahım. Celal ve kerem sahibi Rabbim. Biz aciz kullarına sonsuz nimet ve imkanlar bahşeden Sensin. Senden başka hiçbir ilah yoktur. Sana sığınıp yalvaranlara yardım edersin. Korkanların güvenip sığınacağı merci yine sensin. Ya Rabbi. Senin katındaki kitabında, Levhi mahfuzka şayet beni kötü, ilahi rahmetten kovulmuş, fakir bir insan olarak yazmışsan fazlınla bu kötü kaderimi, asi, mahrum, ilahi huzurdan kovulmuş, darlık içinde hayat geçirmeye mahkum bir insan oluşuma ait yazgımı siliver. Allahım. Beni, katındaki ana kitapta iyilerden, salih kullarından, bol rızkı olanlardan, zengin, hayırlı işlerde yarışan, başarılı kullarından olarak yaz. Allahım. Senin sözün haktır. Nebiyi Zişanın lisanı üzere gönderdiğin mukaddes kitabında şöyle buyuruyorsun:Allah dilediğini siler. (dilediğini de) sabit bırakır. Bütün kitapların aslı onun yanındadır. İlahii Her hikmetli iş nezdimizde bir emir ile o zaman ayrılır. buyurduğun mükerrem Şaban ayının 15. gecesi en büyük tecellin ile bildiğimiz bilmediğimiz Senin bildiğin bela ve musibetleri bizlerin üzerinden kaldırmanı istiyoruz. Şüphesiz Sen, sonsuz güç ve kudret sahibisin. Lutuf ve ihsanı bol olan Rabbimizsin. Allahım. Efendimiz Hazreti Muhammed (SAV) e ailesine, ashabına, evlatlarına, (her bakımdan) temiz olan hanımlarına salatü selam eyle. Dualarımızı Habibin hürmetine kabul eyle. Lil la hi Ta Ala FATİHA ..

Paylaşıma emeğine teşekkür ederim.

Emeğe Ve Paylaşıma Teşekkürler...

Emeğine sağlık....

Emeğinize sağlık .Teşekkürler..

Üst Alt