DEN!Z

EMEKLİ ADMİN
Nisan Forum
Beş Ayetler ve Sırları

Bismillahirrahmanirrahiym*
E lem tera ilel melei min beni israile min ba’di musa iz kalu li nebiyyin lehümüb’as lena meliken nükatil fi sebilillahi kale hel aseytüm in kütibe aleykümül kıtalü ella tükatilu kalu ve ma lena ella nükatile fi sebilillahi ve kad uhricna min diyarina ve ebnaina felemma kütibe aleyhimül kıtalü tevellev illa kalilen minhüm vallahü aliymün biz zalimin*

Bismillahir rahmanir rahiym*
Le kad semiallahü kavlellezine kalu innellahe fakıyrun ve nahnü ağniya* Se nektübü ma kalu ve katlehümül enbiyae bi ğayri hakkın ve nekulü zuku azabel harıyk*

E lem tera ilellezine kıyle lehüm küffü eydiyeküm ve ekıymüs salate ve atüz zekate felemma kütibe aleyhimül kıtalü iza ferikun minhüm yahşevnen nase ke haşyetillahi ev eşedde haşyeten ve kalu Rabbena lime ketebte aleynel kıtale lev la ahhartena ila ecelin karibin kul metaud dünya kaliylün vel ahıratü hayrun li menitteka ve la tuzlemune fetila*

Bismillahir rahmanir rahiym*
Vetlü aleyhim nebeebney ademe bil hakkı iz karraba kurbanen fe tükubbile min ehadihima ve lem yütekabbel minel ahari kale le aktülenneke kale innema yetekabbelüllahü minel müttekıyn*

Kul men rabbüs semavati vel erdı kulillah* Kul efettehaztüm min dunihi evliyae la yemlikune li enfüsihim nef’an ve la darran kul hel yestevil a’ma vel besıyru em hel testeviz zulümatü ven nuru em cealü lillahi şürakae haleku ke halkıhi fe teşabehel halku aleyhim* Kulillahü haliku külli şey’in ve hüvel vahıdül kahhar*

Sırları: İmam-ı Buni Hazretleri diyor ki: “Kur’an-ı Kerim’de tesiri büyük öyle beş ayet vardır ki, okuyanı Allah’ın izni ile korkulan şeylerden emin kılar, bütün elem verici şeylere ve hastalıklara karşı koruyucu bir manevi kalkan vazifesi görür.”
Selman-ı Farisi(r.a.)’dan rivayetle: “Ya Resullah! Hayatım boyunca çok günah işledim. Neredeyse ömrüm dahi sona erecek.Bana bir şey öğret ki, ömrüm uzun olsun,günahlarım mağfiret olsun ve muradım hasıl olsun” dediğinde Resulüllah(s.a.v.) bu beş ayeti kerimeyi öğretti ve buyurdular ki: “Bir kimse bu beş ayeti kerimeleri okursa ve üzerinde taşırsa, ömrü uzun olur, günahı mağfiret olunur ve muradı hasıl olur.”
Bu ayeti yazıp da üzerinde taşıyan kimseler, insanlar arasında hürmet görür ve nazardan korunurlar.
Hazreti İbn-i Mes’ud (r.a.)’dan rivayetle: “Allah Rasulü (s.a.v.) ayat-ı hamse’yi hazerde, seferde, gazalarda okurdu.Allahü Teala ona her seferinde yardım etti ve fethi müyesser kıldı.”

Emeklerin için çok teşekkür ederim..

Emeğine sağlık.....

Emeğe ve Paylaşıma Teşekkürler...

Güncellendi..

Üst Alt