Nisan Foruma Hoşgeldiniz... Sitemize "Yerli ve Yabancı" herhangi bir siteden resim veya orada bulunan bir konuyu kopyalayarak sitemize taşımak kesinlikle yasaktır. Kopyalanarak alınan konu veya resimler sitemize eklendiği takdirde site adminleri tarafından konular silinecektir.

Güzel Hikayeler Atatürk İle Küçük İdris

Serdar Yıldırım

Member
Nisan Forum
ATATÜRK İLE KÜÇÜK İDRİS
Cumhuriyet ilan edildikten sonra Atatürk, yurt gezilerine çıkar, vatandaşlarla görüşürdü. Orta Anadolu ilçelerinden birine gidilmişti. Çevre ilçelerden, köylerden pek çok kişi Atatürk'ü karşılamaya gelmişti. Atatürk onlarla konuşuyor, sohbet ediyordu. İşte tam bu sırada kalabalıktan: " Baba.. baba.. " diyen bir ses duyuldu. Bu bir çocuk sesiydi. Bütün başlar sesin geldiği tarafa doğru döndü.

Atatürk: " Efendiler, izin veriniz. O, baba diyen çocuk buraya gelsin. " dedi. Herkes kenara çekilip yol açtı. Biraz sonra çocuk, Atatürk'ün karşısındaydı. On yaşlarında bir çocuktu.
" Baba, hoş geldin, " diyerek Atatürk'ün elini öptü.
Atatürk: " Çocuk, söyle bakalım, senin adın ne? " diye sordu.
" Benim adım İdris. "
" Söyle bakalım İdris. Ben nereden senin baban oluyormuşum? "
" Sen benim atamsın, babamsın. Sen bütün Türkiye'nin babasısın. Nasıl ama düşmanları yere çaldın. Düşmana bir çaktın, bir de yer çaktı... "
Çocuğun coşkulu bir şekilde konuşmasından etkilenen Atatürk, çocuğun çok fakir olduğunu öğrendikten sonra ilçe kaymakamına talimat verip, İdris'in bir öğrenci yurduna yerleştirilmesini, eğitim olanağının sağlanmasını istedi.

[email protected]

TEKNİK ADMİN
Yönetici
Nisan Forum
Emeklerin için çok teşekkür ederim ...

M£L£K

ADMİN
Yönetici
Nisan Forum
Emeğinize sağlık .Teşekkürler.

Ayazz

ADMİN
Yönetici
Nisan Forum
Ellerine sağlık, paylaşım için teşekkürler...

Melodi16

ADMİN
Yönetici
Nisan Forum
Güzel paylaşım için teşekkürler

Üst Alt