Anlamlı Sözler Anlamlı Ve Güzel Sözler

*SıLaGüL*

Well-Known Member
Nisan Forum Üyesi
  • Gerek yok her sözü laf ile beyana, Bir bakış bin söz eder bakıştan anlayana.
  • Cahil ile sohbet etmek güçtür bilene ; Çünkü cahil ne gelirse söyler diline.
  • Ey Gönül! En acı ilaç ayrılıktır; zira onun içinde Aşk gibi bir şifâ saklıdır.
  • Düşüncen konuşmana, Konuşman hareketine, Hareketin kaderine yansır, Güzel düşün. güzel yaşa..!
  • Her olayı hayır bil, her geceyi Kadir bil, her geleni Hızır bil.
  • Emek ver , Kulak ver , Bilgi ver Ama Sakın Boşverme.
  • Ey gönlümün sol yarısı. Aklıma koydum seni, AKLIM almadı. Yüreğime bıraktım, Sana doymadı..!
  • Her Yerde Olmak Gibi Bir Duan Varsa, Gönüllere Gir; Çünkü Sevenler, Sevdiklerini Gönüllerinde Taşırlar.
  • İki alem vardır: İlki varlık alemi, ikincisi manâ alemi. Varlık alemi gündüz gibidir, olanı biteni açıkça görürsün, kendini kolayca ele verir. Manâ alemi ise gece gibidir, onu bulmak için mutlaka gönül ışığını yakman gerekir.
  • Kişi gülüşüyle terbiyesini, güldüğü şey ile seviyesini gösterir.
  • Mecnun Değilim Dost; Lakin Çağırırsan Çöllere Gelirim !
  • Hak kuldan intikam kul ile alır, dini irfan bilmeyen bunu kul etti sanır.
  • Dünya pazarının sermayesi altındır. Öte alemin sermayesi ise; aşk ve daim nemli iki göz. Gönlüm bağdır, gözüm bulut. Bulut ağladı mı bağ yeşerir. Mum gibi yaş dök ki gönül evin aydınlansın.
  • Ey Gönül! Sevdiğini hiç gitmeyecekmiş gibi seversen, gittiğinde de hep gelecekmiş gibi beklersin.
  • Seni bağrıma değil, bağrımı ve başımı ayağının altına bastım. Gözüm toprak olacak, ama gönlüm daima aşk kokacak.
  • Fani Aşk Yoktur, Aşkların Hepsi Baki Olanadır. Tek Fark Şudur Ki; Kimi Sanatı Gôrür, Kimi Sanatçıyı...
  • Ey gönül Utanıyorum senden: yanında Bülbülün varken gargalardan gül sorarsın...
  • Gözlerinin gördüğünü yüreğinin gördüğüne değişiyorsan eyvallah! Yüreğinin gördüğünü gözlerinin gördüğüne değişiyorsan eyvah, eyvah!

Moderatör tarafında düzenlendi:
paylaşım için teşekkürler

Emeğinize Sağlık Paylaşıma Tskkrr...

Üst Alt