Anlamlı Ve Güzel Sözler

*SıLaGüL*

Well-Known Member
Nisan Forum Üyesi
  • Sükut eyledim,'kahrı var' dediler. Biraz söyledim,'zehri var' dediler. Sustum,'kahrından susuyor' dediler. Biraz konuştum, 'zehrini kusuyor' dediler.
  • İnsanlarla dost ol. Çünkü kervan ne kadar kalabalık ve halkı çok olursa yol kesenlerin beli o kadar kırılır.
  • Her insanın evveli suretten ibarettir. Ondan sonra can gelir ki can, manevi güzellik, ahlak güzelliğidir. Her meyvenin evveli suretten başka nedir ki? Ondan sonra lezzet gelir ki lezzet, meyvenin manasıdır.
  • Ey sevgili sen bana kör'dün. ben ise sana kördüğüm.
  • Nefsin ejderhadır. Öldü sanma, uykuya dalar o. Dertten eline fırsat düşmediği için uyur. Derdin bitince çıkar hemen. Hüner; dertsizken de nefsi uykuda tutmadadır.
  • Sen git yaralarını bir gönül cerrahına göster Sen onları kendin tedavi edemezsin…
  • Vefa nedir, bilir misin? Vefa arkanda bıraktığını, giderken yaktığını yabana atmamandır. Vefa; dostluğun asaletine, bir dua sonrası verilen sözlere, hayallere ihanet ...katmamandır. Vefâ ötelerin sonsuz mükafatı karşısında, cehennemi hafife almaman, ulvi güzellikleri dünyaya satmamandır.
  • Çalınan her kapı hemen açılsaydı, ümidin, sabrın ve isteğin derecesi anlaşılmazdı… Bir kelebek avcısı bile çalıların yırttığı ayaklarla koşmak zorundaysa, hayatın anlamını eliyle koymuş gibi bulmak kimin harcı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Anlamlı Ve Güzel Sözler

güzel paylaşımınız için teşekkür ediyorum emeğinize sağlık...

konu güncellendi

Üst Alt