Anlamlı Sözler Anlamlı Ve Güzel Sözler

minæ

EMEKLİ ADMİN
Nisan Forum
  • Rüzgar ateş için neyse, ayrılık da aşk için odur..Eğer aşk küçükse söndürür, büyükse daha da kuvvetlendirir.
  • Sen verdikçe dost görünen çok olur. İste de gör, hepsi yok olur. Sen kendine yetmeyi öğren, tüm dünyanın malına gönlün tok olur.
  • Ey Can ! Edep nedir diye arar sorarsan eğer , bil ki edep , her edepsizin edepsizliğine sabır ve tahammül gösterebilmektir..!
  • Dünya gözü ile bakan, yüzü; gönül gözü ile bakan, özü görür.
  • Yazık ki akşam oldu biz yine yalnız kaldık... Bir kıyısı görünmez denize daldık.. Bir gemiye binmişiz bulanık bir gecede... Allah'ın denizinde Allah'tan uzak kaldık...
  • Bir gün kızsan bana, alsan başını, yüz bin yıllık yere gitsen, dönüp kavuşacağın yer ben’im demedim mi?
  • Geminin yüzmesi için suya ihtiyaç vardır! Ama su geminin içine girerse onu batırır! Gemi için su ne ise mümin için dünya o dur!
  • Ey Gönül! Bir sürü dostlarının yanında, elbet ki düşmanların da olacak; Ama imtihan ya bu, onca düşmanın var iken seni dostun vuracak.
  • İnsanlar elbiseleri ile karşılanır sohbetleri ile uğurlanırlar.
  • Şunu iyi bil ki safları yaran, her şeyi yenen aslanla savaşmak kolaydır. Gerçek kahraman odur ki önce kendi nefsini yener.
  • Ey Gönül! Sana deli desinler, divane, mecnun desinler; sana mağlup desinler, yenilginin zillet içindeki çocuğu desinler. Fakat ey gönül, sana, zaferin sarhoşu demesinler. Sana, 'kalbini kıramadı' demesinler. Ey gönül, haydi yenilgini mübarek kıl. Kır kalbini ve 'gönül' ol. Kokular devşir cennetten; hatta daha ötelerden.
  • Aşk da tıpkı Elif gibidir. İsminde gizlidir, ama okunmaz. O olmadan da besmele sese gelmez.O her şeyin içindedir ama hiçbir şeyde görünmez.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Anlamlı Ve Güzel Sözler

anlamlı ve güzel paylaşımların için çok teşekkürler...

konu güncellendi

Emeğinize Sağlık Paylaşıma Tskkrr...

Üst Alt