BİLGİ Altın Değerinde Öğütler Nisanforum, Ayazz

Ayazz

⭐ADMİN⭐
Yönetici
ADMİN
65’ini aşıp 70 e yaklaşmakta olan birinin bu yaşında kendinde ne gibi bir değişiklik hissettiği sorusuna verdiği cevaplar.
Bu altın öğütlere kulak verelim;
(1) Ailemi, kariyerimi ve pozisyonumu sevdiğim yılların ardından, şimdi eski arkadaşlarımı sevmeye başladım.

(2) Bir atlas olmadığımın farkına vardım. Dünyayı omuzlarımda taşımam gerekmiyor.

(3) Meyve sebze satanlarla pazarlık yapmayı bıraktım. Sonuçta, bir kaç kuruş fazla ödememle cebimde bir delik açılmayacağını biliyorum ama o bir kaç kuruş, zavallı adamın kızının okul masraflarını ödemesine yardımcı olabilir.

(4) Taksi şoförüne ödeme yaptığımda, para üstünü almıyorum. Ekstra para kazanmak yüzüne bir tebessüm kondurabilir. Ne de olsa benden çok daha fazla yoruluyor.

(5) Yaşlılara bu hikâyeyi anlatmıştınız demeyi bir kenara bıraktım. Ne de olsa, bu hikâyeler hatıralarını canlandırmalarına ve geçmişi tekrar yaşamalarına yardım ediyor.

(6) İnsanları hatalı olduklarında bile düzeltmemeyi öğrendim. Ne de olsa, herkesi mükemmel yapma sorumluluğu bana ait değil. Huzur mükemmeliyetten çok daha önemli.

(7) Cömertçe ve bolca iltifat ediyorum. Ne de olsa, bu yalnızca karşımdakine değil, benim de ruh halime iyi geliyor.

(8) Giysilerimdeki kırışıklığı ya da bir lekeyi dert etmemeyi öğrendim. Sonuç itibariyle, kişilik görünüşten daha çok öne çıkar.

(9) Benden farklı kişilerle tartışmaktan kaçınıyorum. Ne de olsa, onlar iyi ilişkiler yürütmenin önemini bilmiyor olabilirler ama ben biliyorum.

(10) Beni kirli oyunlarıyla saf dışı bırakmak isteyen biri olduğunda, sakinliğini koruyorum. Sonuçta, ben ne kirliyim ne de kimseyle bir yarış halindeyim.

(11) Duygularımdan utanmamayı öğreniyorum. Ne de olsa, beni insan kılan duygularım.

(12) Bir ilişkiyi koparıp atmaktansa egomu bir kenara bırakmanın daha iyi olduğunu öğrendim. Sonuçta ego tek başıma olmama neden olacakken ilişkiler asla yalnız kalmamamı sağlar.

(13) Her günü son günümmüş gibi yaşamayı öğrendim. Ne de olsa, öyle de olabilir.

(14) Beni mutlu eden şeyleri yapmayı öğrendim, ne de olsa ben kendi mutluluğumdan mesulüm, başkasınınkinden değil. (ALINTIDIR)

Çok isabetli öğütler....Bir kaçtanesini uyguluyorum hayatımda çokta iyi geliyor...Emeğine sağlık Ayazz güzel paylaşımına teşekkür ediyorum...

Çok isabetli öğütler....Bir kaçtanesini uyguluyorum hayatımda çokta iyi geliyor...Emeğine sağlık Ayazz güzel paylaşımına teşekkür ediyorum...
Hepsini okuduğun için teşekkür ederim Melek,
Bazıları gibi (O kendini bilir) bir tane okuyup geçmemişsin:)

Emegine saglik ayaz, (8) (Giysilerimdeki kırışıklığı ya da bir lekeyi dert etmemeyi öğrendim. Sonuç itibariyle, kişilik görünüşten daha çok öne çıkar. ) bu biraz celiskili:))

Emeğine Sağlık Ayaz Bey Paylaşıma Tskkrr...
Hepsi Birbirinden Degerli Ögütler.
Çogunu Uyguluyorum Birkaçı Hariç Ben Kendimden Başka Herkese Deger Veriyorum Sorunum bu:)))
Ama Bu Dünyadan Ögrendigim En güzel Ögüt
Dünyaya Güzel Bakki , Dünyada Sana Güzel Baksın....xsmyx (24)

Emegine saglik ayaz, (8) (Giysilerimdeki kırışıklığı ya da bir lekeyi dert etmemeyi öğrendim. Sonuç itibariyle, kişilik görünüşten daha çok öne çıkar. ) bu biraz celiskili:))
O yaşlarda belkide öyle düşünülüyor bilemicem:).. hem kıyafetin düzgünlüğü hemde kişiliğin düzgünlüğü tabiiki en güzeli

Emeğine Sağlık Ayaz Bey Paylaşıma Tskkrr...
Hepsi Birbirinden Degerli Ögütler.
Çogunu Uyguluyorum Birkaçı Hariç Ben Kendimden Başka Herkese Deger Veriyorum Sorunum bu:)))
Ama Bu Dünyadan Ögrendigim En güzel Ögüt
Dünyaya Güzel Bakki , Dünyada Sana Güzel Baksın....xsmyx (24)
Haklısın Aylin hiçbirimiz çoğunu uyglayamıyoruz, yapabildiğimiz kadar artık:)
Bu sözüde tuttum süper ''Dünyaya Güzel Bakki , Dünyada Sana Güzel Baksın..''

Harika... Elinize sağlık Ayaz. Güzel paylaşım olmuş. Teşekkürler.

Emegine saglık ayaz güzel paylasımına tesekkürler

Emeklerinize sağlık bunları hayata geçirebilsek ne kadar güzel güzel olur yaşam ozaman daha kolay olur ....

Üst Alt