Aşk Yaşandıkça Güzeldir

*Azra*

VİP ÜYE
Özel Üye
ask-sozleri-sevgi-sozleri.jpg

AŞK YAŞANDIKÇA GÜZELDİR

Seni beklemek. Açılan her kapının ardında seni aramak.
Beklenmedik anlarda seni karşımda bulup, mutlulukların en güzelini yaşamak ve hissetmek. En hüzünlü anlarımda, hüznünü kalbimde yaşamak. Sevincini sevincim, derdini derdim bilmek.
Doğan her yeni güne, senin için hayır duaları ile başlayıp, günaydın diyen sesini duymak için, uykuların en tatlısından seninle uyanmanın sevincini yaşamak .

Aşk yaşandıkça güzeldir.
Yürekten yükselen cağlayan, çoşkudur,
Ürpertiyor senin bedeninde ruhunu,
Bedenine her dokunuşunda hissettikçe,
Vuslata aşkın eriştiğimizim bir mertebedir.
Bu çoşkuyu yaşayamazsan eğer, yarımdır aşk,
Kolunda uykuya dalarken,
Sabah ilk gördüğüm yeşil gözlerindir aşk, ,
Sen ve bendir Aşk.......

Günaydın canım. Sen nasılsın? Nasıl oldu rahatsızlığın. Yavaş yavaş geçiyor mu? Allahımdan duacıyım, sağlığına kavuşman için. Ben de bu gece oğluma gitmek istiyorum. Burada hava çok soğuk ve kar var. Dün doğal gazı yazmaya geldiler. Bizim katta yazım rulosu bitti. Bendeki sanşa bak yazdılar mı? yazmadılar mı onunda bilmiyoruz. Günü geçer kesilirse de, bu sefer yeni kombi istiyorlar. Balkona cıkacak şekilde. Bende bu şanş varken keserler. Gidip onu öğrenmem lazım. Emin'i göndereyimde baksın.

Öykü’de yazamıyorum. Başlıyorum sonu gelmiyor. Kafam o kadar yoğun ve de dolu ki, sana anlatamam. Dün gece erkenden yattım yine.

Zaman geliyor, 16 saat uyuduğum oluyor. Tam bir inzivaya cekildim. Tv de izlemek istemiyorum. İşin rezilliğini cıkardılar. O onu suçluyor, digeri onu. Zaman bu değilki. Dünya yanıyor her yer ayaklanmış. Birileri ise kendilerini sağlama almaya calışıyorlar. Her yaptıklarını mubah görüyorlar. Halk’ı saden düşünen yok. Fakir fukarayı düşünen yok. Ahlaksızlık diz boyu, hırsızlık almış başını gidiyor vs vs. Bak canım, şimdi gelelim esas konumuza. Önce şunu bilmen lazım ki, beni kadar tanıyabildin veya tanıdın. Ben uçuk ve basit bahanelere sığınacak bir adam degilim. Belki; yapı olarak kaba, nazik ve kibar bir adam da degilim ama ben senin çevrende gezen, yağcı, asalak, şımarık erkek müspettesi gibi de biri degilim.

Benim kadınım kafasının her estiğini yapamaz. Ben görmemezlikten asla gelmem ve de susmam. Sen gezmeye alışmışsın. Benim tarzımla sen yapamacağını anladın. Gezilerine izin vermiyorum vermemde. Onun için dün gece, önceki geceler hep bahane cıkarmak için bir şeyler aradın. Çünkü birileri senin aklına girmişti.

Önce X hanımı bahane ettin. Ben onu sildim. Gir bak dedigim zaman da başka bir şey aradın. Buna hiç bir zaman gerekte yoktu. Bitirmek istersen beraberliğimizi. Açık ve net olarak söyleyebilirdin. Saygı da duyardım.

Ben bazıları gibi; Aramızda geçenleri çirkinleştirmem. Daha önce yaşanmış, güzel anılarımız için de susmasını da bilirim. Yüreğime de gömerim. Ama beni hala tanıyamamış olmana da üzüldüm. Çünkü bizim sevgimiz; Layloylom yapmayacak kadarda güzel bir birliktelikti.
Bir gece önce arkadaşım dedigin insan. Gece kapına bekar bir erkekle gelir. Hadi gel şura gidiyoruz der ve o saatte gelirse, ben buna asla göz yummam izin de vermem. Bir de bana; Sen olmasan ben onlarla giderdim demen de bende bazı soru işaretleri bıraktı.

Dün gece de yemeğe çıkıyorum demen beni cıldırtı. Bana oğlumla yemeğe çıkıyorum da diyebilirdin. Ama ne hikmetse söylemedin. Ben de kimle yemeğe gittigini gözümle görmediğim içinde, sadece seni Allah'a havele ettim.

Telefonlarıma bakmadın, açmadın. Sonra arkadaşım aradı dedin kabul ettim. Arkadaşına lütfen geçmiş olsun dileklerimi de ilet dedim. Aslında bu arkadaşını hiç sevmediğimi de bilmene rağmen. Benim insan olarak o an, gercekten üzüldümü, acıdığımı, hepimizin başına bir gün gelebilir diye de düşündüğümü bilmen gerikirdi.

Aslında sen biliyorsun ki; Benim sana olan bağlılığımı da. Seni ne kadar sevdigimi de. Ama başına buyruk hareket etmen, seni fazla sıkmam, hesap sormama alışamadın sen. Sesimi yükselmem, sana çok tuhaf geldi. Senin çevrendeki erkekler; Senden bazı şeyler, elde etmek için belki de yapmacık gülüşler söyler ve konuşurlar. Ne güzel yapıyorsun derler. Ama ben bunu hiç bir zaman kabul edemem, hazmedemem.

Benim miğdem bu kadar geniş degildir. Benim kadınım benden izinsiz bir yere gidemez. Hele yurt dışına asla cıkamaz benim iznim olmadan. İşte senin alışık olmadığın bir davranış şeklim bu benim.
Daha çok şeyler de var gördüklerim ve senden bizzat duyduklarım ki. Her zaman beni hep diken üstünde tutmaya da yetiyor.

Sana ne kadar güven duysamda. Çünkü sen; Sana yapılan iltifatlardan hoşlanan bir yapın var. İçinde aslında kötülük yok ama biraz yüzüne gülene hemen yaklaşıyorsun. Bu sözüm sadece erkekler için değil, bayanlar içinde geçerlidir.

Yani sonuçta; Ne yapayım ne edeyim de, ben bundan uzaklaşayım diye de çok basit bahaneler aradın. Senin her zaman mutlu olmanı istediğimi de biliyorsun. AllahQa senin için her zaman duacıydım. Her zaman sağlıklı ve de mutlu ol lütfen. Ama şimdi de birilerinede müjde verebilirsin ayrıldım diyebilirsin. Buldumcuk olmaktan da çıktım. Şimdi her yere, canınım istediği yere de gezmeye gidebilirim de diyebilirsin.
Benim için öyle uzak, öylesine ulaşılmazdin ki,
Kadınlığın nuru, ışığı,
Sevmekten cok Korktum,
Benim sahte sevgilere,
İnancımı kaybettigim anda...
Seni kaybetmekten korktum,
Işıl ışıl bakabilen,
Bir çift Yeşil göz ,
Sevgi ile bakan ışığım oldun,
Önce bana sevmeyi öğrentin,
Sonra da güvenmeyi...
Seninle her an mutlu oldum
Mutluluğunu yakaladım derken..
Bazende de korkum oldun..
Gözlerinde öpüyorum deyip,
Elveda demenden korktum....

Ama şimdi...
Yüreğimin en sıcak yeri ,
Unutulmayacak mutluluğum oldun...

Seni çok çok öpüyorum. Allah seni kötülerden korusun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
KONU GÜNCELLENDİ

Üst Alt