Güzel Hikayeler Şiir Tadında Seyir Defteri Yazıları

MAVİBEYAS

♫ ♫ BALIM-FM ♫ ♫
Özel Üye
Web sitesi
www.balim34.com
MERHABA ARKADAŞLAR....

Biz eski insanlarız...Alışkanlıklarımız ,özlemlerimiz de eski...

Hangimizin yoktur bir kenarda hani şu taaaaaaa eskiden kalma
HATIRA DEFTERLERİ..

Dedim ki eski alışkanlıkları yaddd edelim...ister klandan isterseniz reelden,isterseniz hayal bahçenizden çıkarın...ama çıkarın lütfen...sevdiklerinize burdan seslenelim mi...

annemiz........babamız..........kardesimiz........ .asker arkadaşımız.......ilk okuldaki aşkımız.....üniversite kampüsünde beraber ağladığımız......ilk aşkımız......eşimiz.............çocuklarımız...... .ya da hayatımızın olmazsa olmazları dostlarımız..............ya da hiç tanımadığımız ama hep hayatımızda olsun dediğimiz hayallerimizdeki ......?

Burası bizimse istediğimizi yapabiliriz gibi geldi bana sınır ihlali yapmadan...haklara tecavüz etmeden...ve ben de kendime sizlerle paylaşabileceğim küçük bir günlük, anı defteri açmak istedim...siz adına ne derseniz deyin... kapımız her zaman dostlarımıza açık...bu arada ben bu amaçla açtım fakat önerilere de açığız...ben de varım bu blog da diyorsanız adını bizim köşemiz yapalım ...

isteyen arkadaşlar paylaşımda bulunsunlar bu blog adı altında duygularını,sevdalarını,özlemlerini,öfkelerini,tav siyelerini ve daha aklınıza ne geliyorsa..adı üstünde...bizim köşemiz...

Ne dersiniz................Bekliyorum.........sevdiklerinizi yadd etmeye....ya da hali hazırdakilere selam vermeye... anmaya......paylaşmaya.......içimizdekilerle selam vermeye......

HAZIR MISINIZ...?

ziyarete gelen ve paylaşımda bulunan tüm arkadaşlara teşekkürler...

sevgiyle ve dostlıkla.......

dedim ya insan olmak doğru ile yalanı ayırmak baya derinlik ister....

..Şu dönem için geçerli diyemeyeceğim bu söze?

Neden mi!

İnsanlar öylesine söz ,laf cambazı oldular ki haksız iken haklı konuma getirmekteler kendilerini.Kalp gözü ile göremeyen insanlığa bu türlere inanmak düşer.İnsanım diyen herkesin insan olmasını ne çok isterdim.Bir benliktir gidiyor.Bir kendini üstün görmektir Allahın selamını vermemek ve almamakta bunlara dahil.
...Bu türlere ben şunu soruyorum...
....Kimsin sen ?
....Yaradandan daha mı yücesin?

...İşte öylesine bir yazı şu an içimden dökülen..Gerçekleri anlattığınız insanların size inanmayışları ayrı bir handikap....Acı olan kandırıldıklarını bile bile o kimliklere hala yapışmış olmaları.....

bura da durup düşünüyorum...Yalancı ve kaypaklık mı prim yapan...ya da insanların kanallarının kapalı olupta gerçekleri göremeyişi mi?

yaşanan bazı gerçekleri bir dost bildiğim insana uyarı amaçlı anlattım....Sonuç mu..xsmyx (15))

bana selamı sabahı keserken ...?
o sahtekarın sayfasında kutlamalarda..

.......Üzüldüm mü hayır ........

Çünkü değerli bulup uyardığım kimliğin nasıl bir kimlik olduğunu görme fırsatını yakalamış oldum...

....dedim ya insan olmak doğru ile yalanı ayırmak baya derinlik ister....

Emeğine Sağlık Meltem Paylaşıma Tskkrr...
evet hepimizin özlemleri yaşadıkları yaşanmışlıkları vardır .
benimde gençlikten bi şiir defterim var :)) kendi yazdıklarımda vardı kaybettim:)
hayallerimiz anılarımız geçmişimiz hayat insanogluna herşeyi iyi yada kötü yaşatıyor ve gösteriyor bunlara karşı her zaman hayata dik ve duruşunla bakmalısın tskkrr eskilere götürdün .

Emeğine Sağlık Meltem Paylaşıma Tskkrr...
evet hepimizin özlemleri yaşadıkları yaşanmışlıkları vardır .
benimde gençlikten bi şiir defterim var :)) kendi yazdıklarımda vardı kaybettim:)
hayallerimiz anılarımız geçmişimiz hayat insanogluna herşeyi iyi yada kötü yaşatıyor ve gösteriyor bunlara karşı her zaman hayata dik ve duruşunla bakmalısın tskkrr eskilere götürdün .
Teşekkür ederim Cennet Bahçem okuyup yorumladığınız için bazen eskileri yat etmek güzel oluyor

Emeğine sağlık Meltem hanım.Paylaşıma teşekkürler..

Ellerinize sağlık, paylaşım için teşekkürler.

elerine sağlık çok gzel bir şiir paylaşımın için teşekkürler

Elinize sağlık Mavibeyas.

Sisli bir kış vaktinde,
Ömür'lük dediğim kahvem elimde...
Sınırlı zamanın perdesini araladım.
Anılarla hasbihal halindeyim.
Kahvemin dumanına sinen çocukluğum tebessüm ediyor.
Kokusunda keskin pişmanlıklarım...
Tadında her yudumunda eksilen asil bir lezzet gençliğim.
Telvesinde yaş alan halim.
Resmi geçit halinde tüm yaşam.
Geldi ve hızla geçmekte farkındayım.

Hala geç kalmadım,
Yaşanacak güzel günlerim var biliyorum.
O zaman kahvem bitmeden şimdi hemen söylemeliyim;
"İyi ki yaşıyorum, iyi ki varım "